Інформаційний кур’єр

Нарахування надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства у збільшених розмірах проведено своєчасно

Законом України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд» від 02.09.2020 року передбачено поступове підвищення розміру надбавки на догляд особам з інвалідністю з дитинства підгрупи А та дітям з інвалідністю підгрупи А.
Із січня 2022 року підвищено розміри надбавки на догляд: особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А із 150% до 200% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; за дітьми з інвалідністю підгрупи А із 150% до 200% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З урахуванням внесених змін розмір допомоги з надбавкою на догляд становить: особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А – 6589,80 грн на місяць; на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд – 5553,80 грн; віком від 6 до 18 років – 6589,80 грн на місяць.
В області таку державну допомогу з надбавкою на догляд отримує 1417 осіб з інвалідністю з дитинства, у тому числі 640 дітей з інвалідністю підгрупи А.
Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат спільно з рай-(міськ) управліннями соцзахисту населення проведено комплекс робіт із перерахунків розмірів допомог по кожному одержувачу, починаючи з січня 2022 року. Звертатися до територіальних управлінь соціального захисту населення та подавати додаткові документи не потрібно.
Одночасно повідомляємо, що з ініціативи департаменту соцзахисту населення, відповідно до Обласної комплексної соціальної програми у поточному році також передбачено виплатити до Дня захисту дітей щорічну разову допомогу за рахунок коштів обласного бюджету у розмірі 3000 грн кожній сім’ї, у якій виховуються діти з інвалідністю підгрупи А.
Організація робіт щодо вказаної виплати буде проведена Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат без звернення громадян.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту
соціального захисту населення облдержадміністрації

Добавить комментарий