Нарешті перша перемога!

«Ворскла» – «Рух» – 2:0

Матч проти львівського «Руху» мав дати відповідь на питання, чи здатна полтавська «Ворскла» швидко «відійти» від прикрої поразки у двоматчевому протистоянні з фінським «КуПСом». І, мабуть, дуже добре, що супротивником полтавців минулої неділі був саме «Рух». На старті чемпіонату львів’яни не вражають потужною грою, тож задля повернення психологічної впевненості для «Ворскли», ймовірно, це був «саме той» спаринг-партнер.

Симптоматично, що, як і у трьох попередніх матчах, які «біло-зелені» провели в новому сезоні, полтавці знову забили супротивникам два м’ячі, але цього разу, на щастя, вберегли свої ворота «сухими». Хоча початок зустрічі давав уболівальникам певні підстави для занепокоєння. На жаль, «Ворсклі» досить нечасто вдається успішно грати «першим номером». І початок гри це засвідчив. «Рух» спокійно тримав оборону, а потім потроху почав переходити і до атакувальних дій. Можливо, саме це й зіграло з львів’янами злий жарт. «Ворскла» останнім часом значно краще і впевненіше грає, а головне – забиває, саме у контратаках. Хоча відкрити рахунок полтавці мали можливість ще хвилин за 15 до закінчення першої половини зустрічі, коли після розіграшу кількох кутових поспіль (а взагалі у першому таймі «біло-зелені» їх подали аж вісім) небезпечні моменти мали щонайменше троє гравців «Ворскли». Але ані Тіллю, ані Кане, ані Пердуті тоді «розмочити» рахунок не вдалося. Лише під завісу першого тайму на табло засвітилися довгоочікувані 1:0. Сталося це, коли швидку атаку «ворсклян», участь у якій брали також Пуцлін, Степанюк і Кане, завершив Скляр. Олександр опинився в потрібний час у потрібному місці, чітко зіграв на добиванні, й «Ворскла» на 42-й хвилині повела у рахунку. Полтавці мали можливість остаточно засмутити «Рух» голом «у роздягальню» на останній хвилині тайму, але цього разу тому ж Скляру не пощастило.
Та рахунок все ж – 2:0. Це сталося вже у другому таймі, після того, як команди хвилин по п’ять почергово володіли ініціативою. У якийсь момент «Рух» створив у своєму майданчику метушню, схожу на ту, через яку досить часто страждає «Ворскла», закінчилося все помилкою воротаря львів’ян, і захиснику «Руху», який все ж встиг зайняти місце голкіпера «у рамці», залишалося тільки провести поглядом м’яч, що спрямував у сітку Степанюк. Останні півгодини матчу відзначилися хіба що ударом Тамма, який прийшов допомогти своїм колегам-нападникам. Але нещодавно «підписаний» полтавським клубом естонський захисник пробив невпевнено, і м’яч влучив у штангу. Та у підсумку – заслужена перемога «Ворскли», яка трохи реабілітувалася за поразку від фінів.
***
Головний тренер полтавців Юрій Максимов так прокоментував перемогу своїх підопічних: «Якби пройшли «КуПС», то було б легше грати. А так ми в психологічному плані «потрапили в яму». Весь минулий рік боролися, щоб пробитися у єврокубки, і так безглуздо вийшло. Що стосується сьогоднішньої гри, ми виграли, отже, все нормально. Кожен гравець виходив на поле з бажанням перемогти, хоча психологічний стан був важким…
Коли граємо в три захисники, то при обороні їх стає п’ять за рахунок флангових гравців. Із «КуПСом» взагалі випустили шість захисників, щоб зберегти рахунок, але все одно програли. Тренер, або той, хто раніше грав у футбол, розуміє, що якщо в першій грі пропустити гол на 90+7, а у повторній – на 90+4, то вже важко вибратися…»
У наступному турі «Ворскла» знову зіграє вдома з львівською командою, але тепер полтавців екзаменуватиме «Львів».
Честь «Ворскли» у звітному поєдинку захищали: Різник, Пердута, Чеснаков, Тамм, Якубу, Скляр, Кане (Пешич, 84), Челядін, Тілль (Луїзао, 84), Пуцлін (Вакула, 79), Степанюк (Кравчук, 90).
Результати інших матчів 2-го туру: «Львів» – «Шахтар» – 0:3, «Колос» – «Металіст 1925» – 1:0, «Минай» – «Олександрія» – 1:0, «Чорноморець» – «Дніпро-1» – 0:3, «Маріуполь» – «Десна» – 1:2, «Динамо» – «Верес» – 4:0, «Інгулець» – «Зоря» – 1:5.