Нарівні з каланхое перистим

Нарівні з каланхое перистим

«Чим відрізняється каланхое Дайгремонта від каланхое перистого?»
З.І.ЧУМАК.

Каланхое Дайгремонта (бріофілюм Дайгремонта, живородка Дайгремонта; каланхое Дайгремонта; Kalanchoё daigremontiana) – багаторічна трав’яниста сукулентна рослина родини товстолистих. Стебло міцне, пряме, при основі часто дерев’яніє. Листки супротивні, черешкові, м’ясисті, темнозелені, блискучі, видовженотрикутні, на нижньому боці – з рожевувато-фіолетовими розводами, по краю зубчасті. На кінцях зубців утворюються «дітки» – маленькі рослинки з листочками і корінцями. Квітки великі, дзвониковидні, рожевувато-фіолетові. Цвіте взимку.
Батьківщина рослини – південно-західна частина острова Мадагаскар, де вона росте на піщаних грунтах. Каланхое Дайгремонта розводять як кімнатну декоративну рослину.
З лікувальною метою використовують сік або свіже подрібнене листя (кашку). Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад ще не вивчено.
У народній медицині рослина відома своїми кровоспинними, протизапальними і ранозагоювальними властивостями. Використовують нарівні з каланхое перистим.
Крім того, сік або подрібнене листя застосовують при висипах на шкірі й екземах, для зупинення кровотеч при пораненнях. Каланхое виявляє преципітуючу активність і з цього погляду є перспективним для використання в судово-медичній практиці.
За допомогою екстрактів з листя рослини можна ідентифікувати кров і слину людини, материнське молоко. Вид крові вдається ідентифікувати навіть тоді, коли давність плям становить 5 років.
Розведений водою сік із листя каланхое закапують у ніс, щоб викликати сильне чхання, коли є потреба прочистити гайморові порожнини, при застудах.

Поділися:

Добавить комментарий