НАРОД, ДЕРЖАВА, КОНСОЛІДАЦІЯ

Рада нацбезпеки та оборони рекомендувала Президентові України запровадити воєнний стан на 60 днів

Російські байки про громадянську війну в Україні розвіює сама ж Росія. Нова хвиля ескалації напруги, спровокована РФ в Азовському морі, – чергове тому підтвердження. Минулої неділі, 25 листопада, у нейтральних водах при виході з Керчинської протоки 3 малих катери ВМС України зазнали збройного нападу 10 військових суден під прапорами РФ. 6 наших моряків отримали поранення, 2 – важкі. Два катери і рейдовий буксир опинилися під контролем ФСБ РФ. Події, які тому передували, певен, відомі читачам, тож їх не варто переповідати. Вони підірвали Інтернет і знову вразили цинізмом агресора-окупанта…

Акт відвертої агресії став приводом для екстрених засідань воєнного кабінету і РНБО, було прийнято одностайне рішення запропонувати Главі Держави запровадити воєнний стан в Україні на 60 днів. Петро Порошенко запевнив, що такий вимушений крок необхідно зробити виключно для оборони, що Україна не збирається ні з ким воювати, що основні громадянські свободи буде збережено, а додаткової мобілізації не передбачається… На 16-ту годину 26 листопада скликано позачергове зібрання Верховної Ради, де розглянуть відповідний документ. Одразу зазначимо, що цей номер “Зорі Полтавщини” здано до друку в першій половині дня 26 листопада. Тож найоперативніші повідомлення надходитимуть з інших інформаційних джерел. Однак, думаю, варто зазначити, що на засіданні РНБО Петро Порошенко серед іншого наголосив на необхідності створення міжнародної коаліції протидії російській агресії, зокрема звернення до країн-учасниць Будапештського меморандуму щодо забезпечення територіальної цілісності, суверенітету, незалежності України.
Іронія історії – із того ж Будапешта, де свого часу наша держава отримала безпекові гарантії від провідних світових країн, у тому числі Росії, за відмову від одного з найбільших на планеті ядерних арсеналів, пролунала заява, виголошена минулого тижня, про неможливість домовлятися із нинішньою українською владою: треба почекати виборів. Це – угорське відлуння аналогічної путінської погрози, оприлюдненої кількома днями раніше. Такий собі передвиборний “маслак”, розрахований на залякування-заохочення нашого електорату, просування вигідного Кремлю кандидата і політичної сили. Та будьмо свідомими того, що Росія не збирається ні з ким ні про що домовлятися. Варто лише пригадати газові угоди 2009-го, Харківську угоду про пролонгацію базування Чорноморського флоту РФ в Криму, Мінські угоди, заяву, яка перебуває за межею навіть безміру про те, що недавні вибори в ОРЛДО були зумовлені політичними вбивствами. Знищуючи важливих свідків – своїх поплічників в агресії проти нашої держави, “заплєчних дєл мастєра” із білокам’яної “обтяпують” свої справи так, щоб отримати максимум вигоди, вигукуючи давній слоган базарних крадіїв: “Тримай злодія!..” Кремлю не потрібні ні Крим, ні Донецьк і Луганськ, потрібна вся Україна у складі РФ як федеральний округ із посадженими ним же у Києві “гоблінами” та “башмаками”. Така, з дозволу сказати, логіка імперії, яка не даватиме нам спокою ніколи. Особливо зараз, коли без неї, поза нею створюється Єдина Помісна Апостольська Православна Церква України. Більше того, Константинополь, Вселенський патріархат поставили під сумнів автокефалію РПЦ. Таким чином, російську казочку про третій Рим чекає такий же фінал, як і Колобка.
А для нас проблеми політики і геополітики, відтермінування виборів не повинні заступати нагального і вкрай важливого завдання порятунку взятих у полон піратами під триколорами наших моряків, усіх наших співвітчизників – невинних кремлівських бранців. Бо на цьому ґрунтуються захист народу, збереження держави, розвиток нації. Це – чи не найголовніший консолідуючий чинник.

Олександр МАКАРЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий