Народна пісня – ідентифікатор нашої нації

Народна пісня – ідентифікатор нашої нації

Нещодавно у Києві відбулася велика мистецька подія – ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс колективів народного хорового співу ім. П. Демуцького, засновниками якого є Національна всеукраїнська музична спілка та асоціація «Хорове товариство ім. М. Леонтовича».
Порфирій Демуцький – видатний фольклорист, хоровий диригент і громадський діяч, який відіграв велику роль у розвитку української народної музичної культури. Організований ним у с. Охматові на Київщині (тепер Жашківський район на Черкащині) народний хор активно пропагував вироблену в народному побуті багатоголосну хорову культуру, відзначався широким співацьким діапазоном у використанні академічної та народної манери співу. Ці художні принципи були покладені в основу формування багатьох професійних та самодіяльних аматорських хорових колективів України.
У конкурсі брав участь 21 хоровий колектив з усіх регіонів України, всі вони підготували цікаві програми, які достойно були оцінені авторитетним, високопрофесійним журі на чолі із заслуженим працівником культури України, професором КНУКіМ, художнім керівником заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», авторитетним фахівцем – Петром Андрійчуком.
Народне хорове пісенне мистецтво від Полтавщини презентували хорова група заслуженого ансамблю пісні і танцю України «Лтава» ім. В. Міщенка Полтавського міського будинку культури (художній керівник та диригент – Наталія Іванова, диригент хору – Зінаїда Педан) та народний хор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Конкурсна програма народного хору коледжу складалась із 7 хорових обробок народних пісень, які в основному виконуються на Полтавщині.
Гран-прі конкурсу отримав народний хор ім. С. Павлюченка КНУКіМ. Диплом І ступеня серед хорових колективів міст України отримала хорова група заслуженого ансамблю пісні і танцю України ім. В. Міщенка «Лтава».
Серед п’яти народних хорових колективів коледжів культури і мистецтв І місце отримав хор «Червона калина» Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв, ІІ місце – народний хор Гадяцького коледжу. Подякою Національної музичної спілки України та журі конкурсу нагороджено директора нашого коледжу А. М. Насменчука.
На гала-концерті, який відбувся у великій залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії ім. П. Чайковського, у виконанні народного хору за рішенням журі конкурсу прозвучала композиція з двох «Веснянок» в обробці автора цих рядків (солістка – Марина Артамонова, студентка ІV курсу), а також українська народна пісня в запису П. Демуцького «Цвіла, цвіла калинонька». Наш виступ був сприйнятий енергійними та щирими оплесками.
Для народного хору коледжу це велике творче досягнення та підтвердження високого рівня виконавської майстерності, якості хорового звучання, шлях до вдосконалення професійності.

Олексій СВИРИД
Керівник народного хору Гадяцького коледжу культури і мистецтв
ім. І. П. Котляревського

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий