Народні засоби  проти хрущів

Народні засоби проти хрущів

Личинки травневого хруща завдають чимало шкоди багатьом садовим культурам – об’їдають коріння молодих фруктових саджанців, полуниці, квітів. А за масової появи цього шкідника на ділянці марно сподіватися на гарний врожай капусти, картоплі, буряків, цибулі та іншої городини. Боротися з ним можна як хімічними засобами, так і екологічнішими народними методами.
Ефективним методом у боротьбі проти хруща є поливання ґрунту настоєм з лушпиння цибулі. Для приготування суміші 1/3 відра наповнюють лушпинням та заливають водою до наповнення місткості, витримують 5 днів. Безпосередньо перед поливом настій розбавляють водою у співвідношенні 1:1. За цим рецептом можна приготувати і розчин з лушпиння часнику.
Ще один дієвий народний метод – перекопування грунту на штик лопати. З осені і протягом вегетаційного періоду глибоко рихліть землю – під механічним впливом майбутні хрущі, личинки, яйця травмуються і гинуть. При перекопуванні грунту не лінуйтеся і намагайтеся вибирати личинки вручну.
Травневий жук і його личинки не терплять високої концентрації азоту в грунті. Тому для відлякування шкідника на ділянці висаджують люпин багаторічний, який ще є чудовим сидератом. Для хруща це справжня отрута. Також шкідника відлякує сімейство хрестоцвітих, бузина, гірчиця. Крім того, у боротьбі з личинками здавна використовували рослини, що накопичують на своїх коренях азот, наприклад, білу конюшину. А як приємний бонус – значне покращення якості ґрунтів і жодних шансів для шкідника. З метою збільшення концентрації у грунті азоту навколо грядок можна полити розчином аміаку – 100 мл нашатирного спирту на відро води.

За матеріалами журналу «Сонце-Сад».

Поділися:

Добавить комментарий