Наш земляк Євгеній Богодайко – семиразовий чемпіон!

На Токійській Паралімпіаді «золотим» став заплив на 100 метрів брасом у класі S6 для полтавця Євгенія Богодайка. Наш земляк підходив до змагань у статусі одного із найдосвідченіших плавців у складі збірної України. На його рахунку було шість золотих нагород Паралімпіад. Причому у 2012 та 2016 роках він ставав чемпіоном саме на дистанції 100 метрів, повідомило suspilne.media.

Напередодні фінального запливу змагань у Токіо Богодайко мав не найшвидший кваліфікаційний час. Випереджали його чемпіон світу колумбієць Кріспін Корзо, а також австралієць Меттью Леві та китаєць Хонг Янг. Стартові 50 метрів підтверджували розклад фаворитів у запливі. Його очолив колумбієць, австралієць був другим, а українець – третім. Проте під час драматичного фінішу запливу Євгеній Богодайко випередив усіх! Українцеві вистачило 0,06 секунди, щоб взяти реванш у колумбійця за поразку на чемпіонаті світу, перемогти і стати семиразовим паралімпійським чемпіоном. Ще однією нагородою Євгенія в Токіо стала «бронза» у запливі на 50 метрів вільним стилем.
***
Загалом станом на ранок першого дня осені українські паралімпійці завоювали уже понад 70 нагород Паралімпіади-2020, з них 16 – золоті медалі. Вагомий внесок у медальну скарбничку збірної України зробили спортсмени з Полтавщини. На їхньому рахунку 8 нагород. Окрім «золота» та «бронзи» Євгенія Богодайка, «срібло» для України вибороли плавці Олексій Вірченко і Денис Остапченко, а також Олександр Яровий у штовханні ядра, «бронзу» здобули Іван Май, який виборов дві нагороди – у особистих та парних змаганнях (настільний теніс), і ще один плавець Юрій Божинський.

За матеріалами відкритих інтернет-джерел підготував Андрій СОВА.