Насіння дражоване, лазерне, інкрустоване, гелеве і плазмове — яке обрати?

Насіння дражоване, лазерне, інкрустоване, гелеве і плазмове — яке обрати?

Зазвичай посівне насіння обробляють для поліпшення якості. Наразі на пакетах з’явилися написи: гелеве, дражоване, ЕМ-насіння, інкрустоване, лазерне, насіння-спринтер, плазмове. Як у ньому розібратися?
Гелеве насіння
При цьому способі насіння поміщають у спеціальну гелеву капсулу, яка, набрякаючи в ґрунті, довго втримує вологу. Навіть якщо ви не змогли вчасно полити грядку, насіння не загине протягом 2–3 тижнів. Гелеве насіння має високі схожість і енергію проростання.
Дражоване насіння
Такий спосіб поліпшення якості насіння застосовували ще в Давньому Єгипті за допомогою соку цибулі. Дражирування використовують як регулятор росту. При цьому насіння покривають кількома шарами захисної оболонки, що містить корисні для нього мікроелементи. Зерна стають більшими, набуваючи круглої або овальної форми.
Найчастіше так обробляють дуже дрібне насіння, що зменшує його витрату й поліпшує схожість. Для проростання насіння необхідна волога, тому його висівають відразу після танення снігу або під зиму. Термін придатності — 9 місяців.
ЕМ-насіння
ЕМ-драже — це спосіб, коли насіння запечатують у капсулу з оболонкою, багатою на корисні мікроорганізми, які сприяють його подальшому розвитку.
Інкрустоване
Інкрустоване насіння, як і дражоване, покрите оболонкою, яка складається з дезінфікувальних препаратів і регуляторів росту, що збільшує його схожість і якість сходів. Краще висівати поштучно. Інкрустоване насіння грунтовно захищене від захворювань, воно добре підходить для підзимових посівів. Термін придатності — не більше 1 року.
Лазерне насіння
Обробка насіння інфрачервоним лазером перед посівом здатна поліпшувати його опірність хворобам і збільшує схожість, до того ж цей спосіб зовсім не шкідливий для людей. Але… таке обробляння діє протягом 10 діб, тобто завчасна процедура марна. Зовнішньо оброблене лазером насіння нічим не відрізняється від необробленого.
Насіння-спринтер (пророщене)
Після спеціального оброблення проросток у кожному насіннячку штучно стимулюють, а потім «консервують» до часу безпосереднього сіяння. Тому насіння проростає відразу ж після сіяння в ґрунт і невдовзі дружно сходить. Висівати насіння, що проклюнулося, потрібно приблизно за 2 тижні після того, як грунт підсохне. Для підзимнього посіву його використовувати не можна.
Плазмове насіння
При плазмовому оброблянні насіння поміщають у газове середовище з низьким тиском. Це збільшує відсоток схожості й забезпечує більш швидке проростання насіння, поліпшує якість розсади. Ефект плазмового впливу триває близько 1 року.
Сайт «Земляк».

Поділися:

Добавить комментарий