Насіння на стрічці

Насіння на стрічці

Усі городники знають, як складно буває навесні проривати сходи деяких дрібних культур, наприклад, цибулі-чорнушки чи моркви. Ось і виходить, як говорять у народі: десь густо, а десь зовсім пусто. Найчастіше в моєму випадку було так: шкодувала надто вибраковувати дружні сходи і через надмірне загущення не отримувала доброго врожаю. Але вже кілька років ще з початку зими готую так звані «посівні стрічки»: розміщую та фіксую насіння на папері. Це дозволяє отримувати рівномірні сходи без зайвого проріджування і економить час.
Для фіксації на стрічці підходить насіння моркви, цибулі-сіянки, редису, буряка, капусти,томатів (якщо саджати їх безрозсадним способом), кропу, салату, листової петрушки, пастернаку, селери. Це якщо вірити науковцям та іншим городникам. Але особисто експериментувала лише з цибулею, морквою, столовим буряком та редискою. Найкраще насіння розміщувати на туалетному папері білого кольору, бо він міцніший і не розмокає в процесі роботи. А після висихання тримає форму і не рветься.
Робота досить копітка, але чи не найскладнішим моментом є правильне приготування екологічного клею, який не шкодитиме насінню. Використання популярного клею ПВА чи силікатного не підходить, але у кожному господарстві знайдуться кукурудзяний чи картопляний крохмаль. Натуральний клей на їх основі надійно зафіксує посівний матеріал і не нашкодить насінню. А малолітні діти чи онуки з радістю можуть допомогти розмістити його на стрічках, бо наймолодшим городникам така цікава процедура допоможе розвинути дрібну моторику рук. Мій п’ятирічний онучок Олег також гарний помічник: я ріжу стрічки (ширина однієї приблизно 5 сантиметрів), а він розміщує насіння за допомогою пензлика для малювання.
Процес приготування клею дуже простий: приблизно столову ложку кукурудзяного крохмалю чи половину ложки картопляного залити половиною склянки води і проварити до загустіння, щоб вийшов в’язкий кисіль без грудочок. Мабуть, багато моїх ровесників свого часу на схожий клей клеїли паперові шпалери і переконалися у його надійності. Ширина розміщення різних культур також досить умовна, у моєму випадку з морквою – приблизно п’ять сантиметрів насінина від насінини. Якщо не впевнені у схожості, можна загустити. Для редиски все аналогічно. Оптимальна ширина міжрядь при прокладанні стрічки – 20–25 см. Якщо йдеться про столовий буряк, то можна розміщувати насіння на відстані до 15 см і збільшувати ширину міжрядь.
Чула, що деякі городники навіть посів проводять здвоєними рядами, чергуючи стрічки рослин, які ростуть повільно і швидко. Наприклад, моркви і редиски. Але ж раніше я також сіяла ці культури в одному рядку, і вони були добрими сусідами. Тож чому не спробувати? Обов’язково спробую.

Світлана Власова.
м. Полтава.

Добавить комментарий