Насіння огірків та помідорів – безкоштовно

Насіння огірків та помідорів – безкоштовно

Наш постійний дописувач Руслан Духов – досвідчений городник і сміливий експериментатор. На власній земельній ділянці умудряється вирощувати безмежну кількість сортів огірків, помідорів та іншу городину. Переконує, що роботи біля них не надто багато, а результати не розчарують. Цьогоріч, попри непрості погодні умови, особливо порадували його помідори.

«Наші рослини не хворіли. Бо вже багато років дотримуємося таких правил – перегній під осінню оранку, пасинкування, обривання нижніх листочків, підв’язування кущів до кілочків. Завдяки цим процедурам ми економимо на обробці рослин дорогими препаратами і в такий спосіб обходимося без хімії – не обприскуємо рослини від хвороб навіть для профілактики. Але головна заслуга рекордного врожаю – сучасні сорти, завдяки яким можна без особливих витрат і зусиль виростити рекордну кількість плодів.
Насамперед відзначу дуже врожайний сорт помідорів власної селекції Синя груша. Плоди мають грушеподібну форму фіолетового забарвлення. Сорт вирізняється раннім строком дозрівання і дуже солодкими, смачними плодами вагою 150–200 г. М’якоть щільна й у той же час соковита. Дуже смачний у консервованому вигляді, салатах. Цей сорт припав до вподоби багатьом городникам, які вже встигли виростити його у минулому сезоні. Усі в захваті від краси плодів, врожайності та стійкості до хвороб.
Унікальна новинка власної селекції – сорт Кураж. Цей помідор ніхто ще не вирощував, окрім мене, розповідаю про нього вперше. Це надзвичайно оригінальний сорт, який здивує незвичайним поєднанням кольору і смаку. Круглі, плямисті плоди, які мають декілька кольорів і відтінків – рожевий, жовтий, оливковий та шоколадний. Кожен плід різний: один – зі смугами, інший – плямистий. М’якуш оливково-шоколадний, а серединка плоду – рожева. Вага помідора – від 150 до 200 г. Плоди значно перевершують за смаком і солодкістю багато томатів із червоним та рожевим забарвленням. Кураж містить багато каротину і не викликає алергійних реакцій. Сорт відмінно підходить для дитячого і дієтичного харчування. Кущ заввишки 1 м. Врожайність досить висока – до 7 кг із куща. Цей ранній сорт можна вирощувати як у відкритому, так і в тепличному ґрунті. Плодоносити буде до заморозків.
Середньостиглий, високопродуктивний, великоплідний сорт Дядя Еверет (США) відзначається доброю зав’язуваністю плодів у будь-яких погодних умовах. Забезпечує гарантовано високим урожаєм. Плоди цього сорту прекрасно підходять для салатів та соку. Кущ заввишки 1,3 м, плоди круглясті, вагою до 300–400 г, дуже красивого малинового кольору, з м’ясистим соковитим м’якушем, підвищеним вмістом лікопіну і цукрів. Середній урожай – близько 10 кг з куща.
Найкрасивішим цього літа був сорт Вогонь кохання. Я його отримав від французького колеги, яким він не один десяток років прикрашає городню ділянку. А цього літа і моя родина милувалася цими помідорами. Плоди красиві, жовті з помаранчевими штрихами. Незрілі плоди іще красивіші – на салатовому фоні темно- зелені полоси. За формою плоди плескуваті, злегка ребристі, з малою кількістю насіння, щільні та важкі. До початку серпня з нетерпінням чекали, коли ж вони дозріють, адже сорт середньостиглий і плодоносить до заморозків. За сезон ми збираємо до 20 кг плодів з однієї рослини. Бурі та зелені плоди перед заморозками можна зірвати з куща й укласти в будинку, найкраще під ліжком. Там у теплі й без світла вони можуть лежати дуже довго. Всі плоди на рослині великі, особливо перші – вагою до 500 г і більше. Смакові й засолювальні якості заслуговують найвищої оцінки. Окрім того, сорт стійкий до фітофторозу й кореневої гнилі. Пропоную й вам, любі читачі, виростити цей фантастичний сорт! Якщо ви бажаєте посадити у себе на грядці Вогонь кохання, я з радістю готовий поділитися і надіслати його насіння всім охочим безкоштовно.
***
Який же овочевий салат без поєднання помідорів з огірками? Для моєї родини огірок – один із основних овочів, який ми споживаємо майже щодня. З весни і до пізньої осені на нашому столі завжди є свіженькі огірочки з грядки. За роки вирощування я підібрав сорти з різним терміном дозрівання. Саджаю їх у декілька етапів, і тому ми до осінніх заморозків смакуємо власними огірочками. А от моя донька Мілана обожнює огірочки просто так, без основної страви. Взяла і хрумтить смачненьким соковитим огірочком. Консервуємо огірків також багато. А для донечки саджаю на підвіконні декілька кущиків кімнатних огірочків. Великого врожаю з вікна не отримуємо, але все ж таки взимку майже кожного дня маємо 1–2 соковитих огірочки.
Ми вирощували близько 40 сортів огірків, у тому числі й екзотичні. Кращою новинкою минулого сезону був сорт з незвичайним забарвленням Біла Анаконда. Цей сорт ми отримали зі США. Кущі міцні, можна вирощувати як на землі, так і пускати на шпальту. Плоди довгі, до 25–35 см, біло-молочного кольору з тонкою шкіркою. За смаком вони набагато солодші від звичайних огірків і ніколи не гірчать. Цей сорт став родзинкою в салатах та на бутербродах. Дуже смачні консервовані, ми їх ріжемо шматочками, щоб помістилися в банку. Сорт стійкий до коливань температури та до хвороб, плодоносить до середини осені.
Іще одна новинка – кущовий сорт Лимон, здивував жовтими круглими плодами з носиком, що схожі на лимон. Огірки цього сорту не лише гарні, а й смачні. Плодоносив Лимон до вересня і за цей час не був уражений жодними хворобами. Це значить, що він гарно прижився на нашій землі і його можна вирощувати в усіх кліматичних зонах країни.
Середньостиглий сорт китайської селекції Китайські палички відзначився дуже красивими темно-зеленого кольору плодами завдовжки 25–30 см і діаметром 2–3 см. Вони солодкі, з тоненькою шкіркою та сильним ароматом.
Ідеальні для консервування плоди сорту Бочковий Засіл дозріли одними з перших. Ці маленькі зеленці завдовжки лише 3–5 см дуже красиво виглядають у банці. Плоди цього сорту практично не уражуються хворобами і добре витримують знижену температуру – кущі вистояли при 0 градусів. Такі характеристики зробили цей сорт дуже популярним серед дачників.
Плоди середньостиглого сорту Тайський довгий язик досягли 40-сантиметрової довжини. Вони дуже красиві – з яскраво вираженими ребрами, темно-зелені, солодкі й соковиті. Для консервування моя мама нарізала плоди на шматочки. Із довгоплідних огірків непогано себе зарекомендували такі цікаві сорти, як Шань дунь №8, Чинь янь №4, Жуан дикфлейт та ін. Екзотичний огірок Китайський жовтий з невеликими (6–8 см), смачними, без гіркоти плодами жовтого кольору, як і всі новинки, не хворів і був урожайним.
Дуже сподобався салатний сорт Суперазія, насіння якого я придбав у овочівника-любителя з Казахстану. Світло-зеленого кольору плоди цього сорту, які довго не перезрівають, важили до 4 кг. Я не міг повірити, що бувають такі огірки. Та ще більше мене здивувало те, що цей гігант виявився смачним. Єдина вада – такі огірки не підходять для консервування цілими, їх треба тільки різати.
Сорт Хіманджі, виведений у 1992 році в Індії, відзначається кремовими, невеликими (до 12 см) і солодкими плодами. Зірвані, вони зберігалися довше за всіх, тому придатні для продажу. До речі, цей сорт чудово росте не лише у відкритому грунті, а й у теплиці.
Уже багато років вирощуємо сорт Малюк, який за цей час ні разу не підвів і завжди тішить дружним зав’язуванням плодів.
Справжнім відкриттям став для нас новий сорт із США Яйця дракона. Він плодоносив до вересня, не хворів, до того ж добре витримав спеку. Плоди яйцеподібної форми, білого кольору, вагою близько 300 г, дуже смачні у свіжому і консервованому вигляді.
Кілька років тішать нас стабільним урожаєм і сорти Степовий, Фенікс плюс, Білий ангел, Йок као, Талісман, Бірюза, Пуна кіра та ін.
Попри те, що огірок – теплолюбна культура, його можна мати на столі цілий рік, вирощуючи у відкритому ґрунті, у парнику, весняній теплиці, заскленій зимовій теплиці і навіть на підвіконні. На грядці ми вирощуємо огірки, висіваючи насіння безпосередньо у грунт. Для них відводимо гарно освітлену ділянку. Насіння висіваємо в кінці квітня, коли грунт прогріється до температури 18…25°С. Сходи зазвичай з’являються на 9-й день. Щоб вони гарно плодоносили, не забуваємо регулярно поливати. При обмеженому поливі ріст рослини призупиняється. Додаткових підживлень не проводимо. Плоди збираємо кожні 2–3 дні, позаяк нерегулярне збирання зменшує врожай і погіршує товарні якості.
Для збереження сортової чистоти ми використовуємо ручне запилення. Звісно, у більшості городників немає можливості провести всі ці процедури. Тому щороку потрібно купувати сортове насіння і будете з урожаєм. Вирощуйте і ви унікальні сорти огірків, а насінням я готовий поділитися.
Адреса для листів:
Руслан Духов,
вул.Тюркіна, 41,
с. Мишурин Ріг,
Кам’янський р-н,
Дніпропетровська обл.,
51610.
Веб-сайт: www.doohoff.com

Поділися:

Добавить комментарий