Наталія КОСТІНА: «Ми не просто допомагаємо бійцям, а показуємо, що народ України – із захисниками Вітчизни»

Наталія КОСТІНА: «Ми не просто допомагаємо бійцям, а показуємо, що народ України – із захисниками Вітчизни»

КРАЩОЮ серед частин Сухопутних військ України визнана 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького. Її бійців не тільки знають та поважають військовослужбовці в зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС), а й бояться російські найманці, проти яких захисники мужньо стоять на східному рубежі нашої держави. Чимало військовослужбовців 30-ї бригади родом з Полтавської області. Ще із 2014 року полтавські волонтери взяли опіку над бійцями бригади і не полишають цю справу й сьогодні.

Мова не тільки про матеріальну допомогу, а й про моральну підтримку бійців. Нещодавно полтавці побували в пункті постійної дислокації 30-ї ОМБр у Новоград-Волинському із почесною місією – вручити бійцям відзнаки.
– У бригаді зараз служать дуже багато бійців із Полтавщини. Ми знаємо цих хлопців, їхній бойовий шлях. Допомагаємо не тільки матеріально, а й намагаємося підтримати. Тож разом із командиром бригади визначаємо списки, які подаємо в обласну раду для нагородження кращих із кращих, – розповіла волонтерка Наталія Костіна.
– Ми привезли відзнаки Полтавської обласної ради «За вірність народу України». Це чи не єдина в Україні подібна відзнака, і ми раді, що таким чином можемо підтримати наших захисників. Нагороджувати ми можемо лише бійців із Полтавської області, – зазначив депутат Полтавської обласної ради Сергій Соловей.
Сергій Соловей і Наталія Костіна повідомили, що частину нагород шістьом бійцям вручили на передовій ще у квітні. І ось зараз нагороди нарешті вручено ще 18 військовослужбовцям у Новоград-Волинському.
Отож відзнаку «За вірність народу України» ІІ ступеня отримали: Андрій Прохоровський, Олександр Король, Геннадій Лєбєдєв, Андрій Кроітора, Віктор Радченко, Руслан Бахнарь, Олександр Медяник, Артем Богомолов, Сергій Сидоренко, Юрій Малорошвило, Михайло Ковпак, Ігор Кіяш, Віталій Швед, Анатолій Вівсяник, Олександр Глобенко, Олексій Кожухов, В’ячеслав Залізняк, Віталій Зябкін.
Урочистості тривали недовго. Адже зараз солдати мають чимало роботи – щодня на полігоні відбуваються навчання.
А вже за кілька тижнів підрозділи бригади займуть позиції на передовій у Донецькій чи Луганській областях.
– Дуже чекаємо на повернення в зону проведення ООС. Знаходитися вдома важче, адже там, на жаль, немає розуміння, що відбувається, – говорить Віталій.
Молодий чоловік родом із Решетилівки. У 30-й бригаді служить із 18 років, ось уже вісім років, чотири із яких – в умовах війни.
– У 18 років підписав контракт, бо мені відмовили у вступі до військового вишу, тож вирішив добитися свого іншим шляхом. Коли розпочалася війна, жодного сумніву не мав, що повинен робити, – запевняє Віталій.
Його побратим Юрій із Миргорода доповнює:
– Є диванні патріоти, а є істинні сини України. Хай собі сидять на дивані з пивком, а ми будемо робити своє і бити ворога.
Військовослужбовці докладають зусиль, щоб не просто тримати оборону, а робити це з мінімальними втратами. Тож за останній рік їхній батальйон не зазнав жодної бойової втрати. Про це говорять із гордістю.
– Мої бійці налаштовані дуже позитивно, хочуть швидше повернутися в зону проведення ООС. Ми будемо продовжувати боротьбу, адже та територія, яка зараз є, повинна залишитися нашою, й загарбані райони теж повернемо, визволимо від окупантів. У цьому в нас немає сумніву, – говорить командир 30-ї ОМБр підполковник Іван Гараз.
Наталія Костіна зазначає, що полтавські волонтери й надалі допомагатимуть бригаді. Нині справи із забезпеченням армії в Україні значно поліпшилися, порівняно із 2014 роком. Раніше потреби були не тільки в екіпіруванні, технічних засобах, а й у найпростіших речах побуту, продуктах. Тоді на схід везли все – від картоплі до шкарпеток. Зараз продукти привозять радше як гостинці, згадку про дім. Проте час від часу потреби виникають. Основне, що доставляють, – дроти та генератори, побутову техніку, мішки, плівку, скоби для облаштування позицій та укріплення оборонних споруд, запчастини до автомобілів, прилади нічного бачення та інші засоби спостереження, маскувальні сітки.
– Ми не просто допомагаємо бійцям, а показуємо, що народ України – із захисниками Вітчизни, – наголошує Наталія Костіна.

Ольга МАТВІЄНКО.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий