Навчальний рік планується розпочати 1 вересня

На брифінгу в Полтавській облдержадміністрації очільник виконавчої влади області Олег Синєгубов акцентував увагу на тому, що у серпні в Україні діятиме адаптивний карантин. Всі регіони буде поділено на 4 зони. (Полтавщина потрапила до «зеленої» зони). Однак і регіон за кількістю виявлених нових хворих також можуть поділити на зони. «Якщо рішенням регіональної комісії ТЕБ і НС буде визначено, що якийсь із районів стане «червоним», то буде встановлено відповідні пости та обмежено проїзд до них», – наголосив Олег Синєгубов.
Він зазначив, що вірус до регіону частіше «завозять» з сусідніх областей, а саме з Київської та Харківської. Були випадки, коли люди приїздили з інших країн і були інфіковані. «Ми продовжуємо готуватися до різних сценаріїв, тому зараз максимально накопичуємо запаси засобів індивідуального захисту в тих медичних установах, які працюють з хворими на коронавірус. Незважаючи на негативну тенденцію поширення хвороби, Полтавщина належить до так званої «зеленої» зони. Ми готові до можливої другої хвилі. Інфекційні відділення лікарень Полтавщини на 100 відсотків забезпечені засобами індивідуального захисту на 2 місяці наперед. Нині в області немає показників, які б свідчили про те, що ми можемо перейти до «червоної» зони. Однак нових хворих більше, ніж тих, хто одужав. Тому вкотре наголошую, всі повинні суворо дотримуватися правил карантину», – зауважив Олег Синєгубов.
Також голова облдержадміністрації зазначив, що область готується до старту навчального року, який має розпочатися 1 вересня. Планується, що навчальні заклади запрацюють в звичному режимі, але з певними обмеженнями, що пов’язані з епідемією коронавірусу.
* * *
Напередодні головний санітарний лікар України Віктор Ляшко дав навчальним закладам тимчасові протиепідемічні рекомендації. Вони затверджені відповідною постановою
№ 42 від 30 липня. Відповідно до рекомендацій, зокрема, керівник навчального закладу має розробити маршрути та графік допуску учнів і студентів таким чином, щоб уникнути скупчень людей; до школи не допускатимуть батьків, окрім як для супроводу учнів з інвалідністю; вчителі перед заняттями мають опитувати учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань; якщо в учня/учениці виявили симптоми захворювання за відсутності батьків, його/її рекомендують тимчасово ізолювати в спеціально відведеному приміщенні та проінформувати про це батьків; пересуватися та заходити в приміщення школи учням потрібно в масці, під час занять маску можна не використовувати. Також потрібно мінімізувати переміщення учнів закладом – наприклад, проводити всі заняття в одному кабінеті; скласти розклад так, щоб заняття в різних класах починалися та закінчувались у різний час; провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин; у разі потреби забезпечити проведення занять на свіжому повітрі. Харчування учнів має виключати так званий «шведський стіл» з самообслуговуванням, воно має бути організоване таким чином, щоб відстань між столами була не менш ніж 1,5 метра, за столами мають розміщуватися не більше 4 осіб. У туалетах повинні бути антисептик, рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук), забороняється використання багаторазових рушників.
Для персоналу навчальних закладів на вході має бути запроваджений температурний скринінг, до роботи не допускатимуться працівники закладу з ознаками гострих респіраторних захворювань або ж з температурою понад 37,2°C. З повним текстом постанови можна ознайомитися на порталі «Нова українська школа».

За матеріалами adm-pl.gov.ua та nus.org.ua підготував
Анатолій ПЕТРЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий