Навчання впродовж життя

Навчання впродовж життя

Нещодавно в актовій залі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулися урочистості з нагоди п’ятиріччя реалізації соціального проекту Університет третього віку (УТВ). Найстаршій слухачці Наталії Трифонівні Пашовій незабаром виповниться 89 років. За відданість ідеї постійного самовдосконалення, навчання впродовж життя та з нагоди п’ятиріччя реалізації соціального проекту слухачка нагороджена Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради з врученням нагрудного знаку.

Соціальний проект Університет третього віку працює в Полтаві з 2018 року за спільної підтримки Полтавського університету економіки і торгівлі та Громадської організації «Центр освіти дорослих Полтавщини». За час реалізації проекту УТВ навчання за різними курсами і Програмами пройшли більше 4500 мешканців Полтавщини.
Програми, які слухачі опановували впродовж 5 років, різноманітні: українська, англійська, німецька, італійська мови; комп’ютерні технології; психологія пізньої дорослості активної людини поважного віку; краєзнавчі студії Полтавщини; літературна Україна; особистісний розвиток; філософсько-релігієзнавчі студії; економічна грамотність; здоровий спосіб життя; цікавий менеджмент; хореографія; йога; скандинавська ходьба та інші. Охочі відвідували майстер-класи: «Сучасна леді»; «Креативна пані»; театральні студії.
Через пандемію Covid 2020 – 2021 років 542 слухачі УТВ опанували змішану форму навчання оф-лайн та он-лайн. Викладачі для підтримки слухачів розробили 12 дистанційних курсів. За п’ять років понад 2000 слухачів УТВ оволоділи комп’ютерними технологіями. 11 вересня 2021 року за парти в УТВ сів 721 студент поважного віку, працювало 29 академічних груп.
За час реалізації проекту слухачі не лише навчалися а й брали участь у різноманітних культурно-мистецьких та спортивних заходах: стажуванні в Болгарії, заходах для людей поважного віку в Миколаєві, Львові, Дніпропетровську, Вінниці, Києві, вигравали Всеукраїнські чемпіонати скандинавської ходьби у своїй віковій категорії.
У 2019 та 2021 роках соціальний проект Університет третього віку отримав перше та друге місця у Всеукраїнському конкурсі освітніх проектів у сфері освіти дорослих за реалізацію проектів для людей похилого віку.
У 2021 році проект отримав авторське свідоцтво навчальної програми Університет третього віку (УТВ) від Державної агенції інтелектуальної власності України.
Слухачів Університету третього віку з п’ятиріччям діяльності привітали ініціатори соціального проекту УТВ ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, доктор історичних наук, професор Олексій Нестуля, а також засновниця Університету третього віку, доктор педагогічних наук, виконавчий директор Громадської організації «Центр освіти дорослих Полтавщини», депутатка Полтавської міської ради Світлана Нестуля, представники обласної та міської влади.
Проект УТВ у Полтаві реалізується згідно цілі 4 «Забезпечення інклюзивної та рівної якісної освіти для всіх та заохочення навчання впродовж усього життя» Стратегії сталого розвитку України (2016 р.), напряму 5 «Освітня безбар’єрність» Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, Програми розвитку освіти дорослих на 2021–2025 роки Полтавської територіальної громади.
З початку широкомасштабної рашистської агресії 24 лютого 2022 року проект не припиняв діяльності. Викладачі виходили на заняття щосуботи в он-лайн режимі, надавали моральну, психологічну підтримку, допомагали людям поважного віку долати тривожний стан, спричинений вторгненням московських орд. Учасники проекту морально, словом підтримували одне одного, сусідів. Слухачі, викладачі Університету третього віку плели маскувальні сітки, забезпечували центри гуманітарної допомоги одягом, білизною, речами першої необхідності, приймали вдома біженців із районів активних бойових дій із Сум, Охтирки, Харкова, Луганської, Донецької областей, збирали харчі, одяг, кошти для військових та переселенців.
Сьогодні проект продовжує свою діяльність. У групах навчаються не лише полтавці, а й особи поважного віку, які вимушено стали внутрішньо-переміщеними особами з Харкова, Рубіжного, Луганська.
Під час урочистого зібрання слухачі розповідали, які навички отримали на різних курсах, проводили відеопрезентації, декламували вірші українською, італійською, англійською мовами.
За вагомий внесок у реалізацію проекту викладачі, куратори та слухачі, які впродовж п’яти років продовжують розвивати найважливішу компетентність – навчання впродовж життя – відзначені нагородами обласної, міської влади, Подяками університету.
Слухачів соціального проекту привітали студенти «першого віку», зокрема студент із Донецька Антон Філіповський висловив вдячність своїй бабусі, а відтак і всім слухачам УТВ за приклад цілеспрямованості та навчання впродовж життя. Звучали патріотичні пісні, на сцені люди поважного віку демонстрували свої вміння, отримані на заняттях з курсу «Хореографія».
* * *
«Кожного разу, коли ми переступаємо поріг університету, ми стверджуємо і будемо стверджувати нашу українську силу розуму і незламність українського духу!!! І нехай нам усім у цьому завжди допомагають та дарують сили фундаментальні основи нездоланності українського народу: Духовність, Віра у Перемогу, Дух Свободи та гостре відчуття потреби боротьби за Справедливість.
Віримо! Зможемо! Переможемо! Слава Україні!» – упевнено стверджують слухачі Університету третього віку.

Пресслужба соціального проекту Університет третього віку.

Поділися:

Добавить комментарий