Навчатися не пізно ніколи

Навчатися не пізно ніколи

Життя пенсіонерів не повинно обмежуватися переглядом телепередач та прогулянками з онуками. Вихід на пенсію – благодатний час для освоєння нових корисних навичок. Так нещодавно вирішило керівництво Глобинської міської громади, відкривши на початку листопада у селі Пироги безкоштовний навчальний «Університет третього віку». Віднедавна щотижня в адміністративному приміщенні Пирогівського старостинського округу проходять заняття для людей поважного віку, розповіли в міській раді.
Перш ніж розпочати навчання, заступниця міського голови Інна Авраменко привітала сивочолих студентів, які через десятки років вирішили повернутися за імпровізовані парти. При цьому вона зазначила, що така ініціатива комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» відразу знайшла підтримку серед керівництва громади та депутатського корпусу, адже університет створено для збереження активної життєвої позиції людей похилого віку.
«Наш університет для тих, кого старість вдома не застане. А сьогоднішня зустріч у Пирогах – це перша спроба працювати у форматі виїзного університету. І вже зовсім скоро наступна – у Манжелії. Якщо буде запит, то працюватимемо над організацією надання такої послуги і в інших старостинських округах. Бо головне, щоб тут займались якнайбільше жителів громади поважного віку – опановували комп’ютерну грамотність, знайомились зі змінами в законодавстві щодо призначення та перерахунку пенсій, житлових субсидій, державних допомог, пільг, вивчали медіаграмотність та здобували всі ті знання і навички, які допоможуть бути впевненими у собі, йти в ногу із часом, – зазначила заступник міського голови Інна Авраменко.
Староста села Тамара Кір’ян приєдналась до вітань та відзначила актуальність і доцільність такої послуги населенню, адже здобуті знання допоможуть і дозволять отримувати різноманітні державні послуги онлайн, швидко та безпечно використовувати ті можливості, які надають інформаційні технології у сучасному інформаційному просторі.
На першому занятті, яке провела завідувач відділення надання соціальних послуг Валентина Береговенко, відбулось знайомство. Валентина Іванівна зупинилась на організаційних питаннях роботи університету.
Навчальну програму для слухачів «Університету третього віку» вибудовують у відповідності до потреб та інтересів людей, вона передбачає цікаві та змістовні лекції, практичну роботу із залученням відповідних фахівців. У ході першої зустрічі студенти окреслили свої очікування від навчання. Люди поважного віку усвідомлюють, що знання сучасних технологій суттєво полегшить їм життя. Приміром, заплатити онлайн за комунальні послуги, не виходячи з дому, набагато легше, ніж взимку, по бездоріжжю та поганій погоді, брести до найближчого поштового відділення.
Двері університету відкриті для всіх бажаючих, додала Валентина Береговенко. Навчання повністю безкоштовне. Вона закликала присутніх ділитися отриманою інформацією із сусідами, знайомими та запрошувати їх долучатись до цікавого і корисного цифрового світу.

Підготувала Світлана АРТЕМЕНКО.

Добавить комментарий