Навічно залишився двадцятилітнім

Навічно залишився двадцятилітнім

Тяжким чорним птахом пролетіла Котелевським районом, Полтавщиною звістка про загибель захисника України Владислава Карпуна із Великої Рублівки.
Про обставини втрати розповіла на брифінгу представниця прес-центру Операції об’єднаних сил (ООС) Вікторія Данильчук. За її словами, 7 вересня «найбільшого напруження ситуація на Горлівському напрямку набула о 13.30, коли противник переніс вогонь на опорний пункт, що на околиці Новгородського. Окупанти відкрили вогонь з автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Окрім цього, противником застосовувалися трасуючі боєприпаси для підпалу сухостою та околиць Новгородського.
Чергові вогневі засоби підрозділу, що обороняється, відкрили вогонь на подавлення вогневих точок противника. О 13.45 вогневі провокації з боку окупантів були припинені. Силами військовослужбовців Збройних сил пожежу було локалізовано.
На жаль, в ході бою отримав поранення військовослужбовець Об’єднаних сил Владислав Карпун».
Він був евакуйований лікарською бригадою медичного пункту батальйону та доставлений до шпиталю з вогнепальним проникаючим пораненням грудної клітки.
Військові лікарі протягом шести годин боролися за його життя. Проте рани виявилися смертельними.
8 вересня о першій годині ночі військовослужбовець помер від ран.
«За проявлені мужність та героїзм Владислава Карпуна представлено до державної нагороди посмертно», – повідомила капітан Данильчук.
Владислав Миколайович Карпун народився 27 липня 1998 року. На військовій службі за контрактом у ЗС України перебував добровольцем із серпня 2016 року. Після навчання в 169-му навчальному центрі служив старшим солдатом – стрільцем зенітно-ракетного взводу 16-го окремого мотопіхотного батальйону «Полтава» 58-ї окремої мотопіхотної бригади.
Владиславу було лише 20 років. Здавалося, життя попереду. Та ворожі кулі обірвали все… Невтішне горе прийшло в родину Світлани Григорівни та Миколи Федоровича Карпунів, овдовіла молода дружина Олена, осиротів шестимісячний синок Артемко… Ніколи не буде прощення окупантам!
Світла пам’ять героїчному землякові. Щирі співчуття всій родині.

Петро ЛЯШ
Журналіст

Добавить комментарий