Навіщо зав'язувати листя  часнику у вузол?

Навіщо зав’язувати листя часнику у вузол?

Нерідко на грядках можна побачити, що листя часнику зав’язане у вузол. На що ж впливає зав’язування листя?
Особливість цієї культури в тому, що листова та коренева частина рослини формуються одночасно. Саме тому вкрай важливо не пропустити момент, коли зав’язувати часник просто необхідно, щоб головка встигла сформуватися.
Річ у тім, що як тільки ви зав’язуєте листя у вузол, воно зупиняється в рості, і всі сили рослина віддає на формування зубчиків. Крім того, головки часнику виростають більшими та довше зберігаються.
Коли і як можна зав’язувати листя?
Листя часнику можна зав’язувати через кілька тижнів після видалення стрілки, що закручується, за 2 тижні до збирання врожаю. Зазвичай це роблять в середині липня, але цьогоріч через незвичайно ранню весну, можливо, слід зробити це й раніше.
Не можна затягувати занадто туго, щоб не пошкодити надземну частину. Вузол формують із верхніх листків часнику. Якщо вони занадто довгі, можна зав’язати не один, а два вузли.
Деякі городники навіть сплітають косу, але такий спосіб є більш трудомістким.
В якому випадку не варто зав’язувати листя часнику?
Щоб оновлювати посадковий матеріал, рекомендується раз на кілька років вирощувати озимий часник із повітряних цибулинок (бульбочок). Для цього слід залишити на грядці кілька великих рослин зі стрілками і дати їм повністю визріти. У такого часнику листя зав’язувати не потрібно.

Поділися:

Добавить комментарий