Назавжди залишився вірним Вітчизні

Назавжди залишився вірним Вітчизні

У Михайлівці Першій поховано останки невідомого солдата, загиблого у роки Другої світової війни

Михайлівка Перша – одне із тих сіл Котелевського району, за визволення якого у роки Другої світової війни точилися важкі, кровопролитні бої. Як свідчать історичні дані, за дев’ять днів далекого 1943 року під час сутички з ненависним ворогом тут загинуло 2500 солдатів і офіцерів радянських військ. Нацисти провели 34 танкові атаки, кожна з яких підтримувалась гарматним, мінометним вогнем. Кількість масових нальотів ворожої авіації сягала 60 разів на день…
У боях під Михайлівкою Першою загинули смертю хоробрих воїни-визволителі Михайло Гарнізов та Микола Попов, яким посмертно присвоєно звання «Герой Радянського Союзу». Нині на одному з полів височіє пам’ятний знак, встановлений на їх честь.
Саме неподалік обеліска нещодавно працівники однієї з бурових установок, під час підготовки земельної ділянки для розміщення нової нафтовидобувної конструкції, виявили останки загиблого у роки Другої світової війни радянського солдата. На цьому ж місці знайдено його особисті речі: металеву каску, елементи взуття, значок «Гвардія».
На жаль, за цими знахідками особу полеглого воїна встановити неможливо. Аби віддати данину шани і поваги невідомому солдату, у Михайлівці Першій на території меморіального комплексу поряд з братською могилою радянських воїнів та пам’ятним знаком полеглим землякам провели поховання. Відбувся мітинг-реквієм за участю керівників місцевої влади, ветеранських, громадських організацій, представників громадськості.
На урочисто-скорботній церемонії промовці наголосили, що кожен з нас ніколи не повинен забувати про подвиги, які здійснили наші діди та прадіди у роки Другої світової війни, визволяючи рідну землю від загарбників. Дуже важливо, щоб підростаюче покоління знало правду про події 1941–1945 років, про ту жорстоку війну, яку пережив наш народ.
Світлу пам’ять невідомого солдата, який віддав життя за визволення Котелевського краю, вшанували хвилиною мовчання.
Хвилююче прозвучала пісня «Над землею тумани» у виконанні вокального ансамблю РБК «Пісенний оберіг». Чин відспівування під час поховання провів військовий капелан, протоієрей, настоятель Свято-Вознесенського храму Миколай Ковальов. До могили загиблого бійця було покладено вінки та чимало букетів квітів.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий