Не дописав,  не доспівав,  не долюбив

Не дописав, не доспівав, не долюбив

У Хорольському краєзнавчому музеї діє виставка художніх робіт Олега Козловського – воїна-захисника, який поліг за Україну.
– Патріотична виставка робіт Олега Козловського називається «Во славу України боролися Герої, віддавши за неї життя», – розповідає екскурсовод музею Неля Петльована. – Олег – справжній Герой, який добровольцем пішов захищати Україну від агресора. На виставці представлено більшу частину його творчого доробку, адже в родинному архіві їх зберігається більше трьохсот.
Це переважно графіка, малюнки, виконані простим олівцем на папері. Жіночі та чоловічі портрети, автопортрети, портрети акторів та співаків. Автор також малював різні куточки рідного міста Хорол.
Є роботи, написані за допомогою гуаші у стилі фентезі, аніме та на військову тематику. Олег Козловський не був професійним художником, але малюванню він присвячував весь свій вільний час.
Олег був відважним бійцем, непересічною обдарованою особистістю: писав вірші, вивчав образотворче мистецтво і японську мову, цікавився історією та культурою Китаю. Навіть під час служби чоловік не розлучався з блокнотом, робив замальовки. У мами Олега, Лариси Адамівни, зберігаються польові блокноти сина із замальовками, зробленими маленьким простим олівцем, прикріпленим до блокнота тонким металевим дротом, щоб не загубився. На виставці представлений один із таких блокнотів.
У 2014 році, коли розпочалася антитерористична операція на Донбасі, Олег Козловський неодноразово звертався до військкомату, щоб піти на фронт. Але отримував лише відмову. І тільки у 2016 році йому таки вдалося приєднатися до ЗСУ. Служив три роки за контрактом. Весь цей час він перебував на передовій лінії бойового зіткнення. За самовіддану службу, професіоналізм та ініціативу при виконанні службових завдань нагороджений медаллю учасника антитерористичної операції, відзнакою Президента України та багатьма грамотами.
З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, незважаючи на стан здоров’я, записався у підрозділ територіальної оборони міста Хорол, а згодом пішов добровольцем на фронт. Його місцем служби були північні рубежі держави, звідки ворог невпинно наступав на українські позиції, зокрема на Чернігів. Там у бойовому зіткненні він отримав поранення. А після реабілітації в шпиталі знову став до лав ЗСУ.
Восени 2022 року солдат-гранатометник третього стрілецького відділення першого стрілецького взводу третьої стрілецької роти Олег Козловський захищав Батьківщину на Донеччині. 16 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання, внаслідок мінометного обстрілу, загинув у районі населеного пункту Курдюмівка Бахмутського району Донецької області.

Олександр СИНЯГІВСЬКИЙ
Член Національної спілки журналістів України

Поділися:

Добавить комментарий