Не ігноруйте проблему,  якщо погіршується зір

Не ігноруйте проблему, якщо погіршується зір

Ми не завжди звертаємо увагу на важливі сигнали організму. І не дивно – вони можуть бути практично непомітними. Плями перед очима або хворобливі відчуття багато хто з нас часто сприймає як звичайну втому. Можливо, це дійсно так. Але не завжди.

Вогники, зірочки, крапки і помутніння перед очима

Не завжди вогники можуть свідчити про погіршення зору, оскільки часто можуть з’являтися при природному розпаді желеподібної речовини всередині ока. Але якщо їх багато, а помутніння викликає дискомфорт, варто проконсультуватися з фахівцем. Така проблема може свідчити про відшарування скловидного тіла і його тиск на сітківку. Це часто призводить до її розриву, що супроводжується сліпотою.

Різкі болі, що супроводжуються затуманенням одного ока

Якщо це супроводжується почервонінням ока, нудотою або блювотою, слід переконатися, що це не напад глаукоми. При ній піднімається внутрішньоочний тиск, що може пошкодити зоровий нерв. Необхідно терміново знизити тиск, сам по собі він не нормалізується.

Прямі лінії, що розпливаються

Ви дивитеся на прямі лінії, а вони починають розпливатися? Це може свідчити про метаморфопсію (спотворення сприйняття об’єктів). Проблема може бути в тому, що шари сітківки зміщуються через вікові зміни. Вони можуть розвиватися дуже повільно або досить швидко, що призводить до втрати зору.

Ви бачите все, як у тумані

Якщо ви дивитеся на навколишні предмети й не можете на них сфокусуватися, це може свідчити про розвиток катаракти. Вона призводить до погіршення зору аж до того стану, що ви не зможете розрізняти світло. В основному проблему вирішують шляхом видалення катаракти та імплантацією штучного кришталика.

Біль в оці

Якщо він не проходить, а ви виключили травмування або запалення, тоді потрібно перевіритися на синдром сухого ока. При ньому хімічний і кількісний склад слізної плівки змінюється, через що поверхня ока не отримує достатнього зволоження. Це може бути причиною травми або кон’юнктивіту. Також необхідно перевірити, чи не потрапило в око чужорідне тіло та чи немає інфекційного захворювання.

Почервоніння

Якщо воно супроводжується припухлостями повіки, це може бути кон’юнктивіт. Також почервоніння буває при запальному захворюванні склери – білого шару очного яблука. А ще воно може бути ознакою запалення пігментованої внутрішньої оболонки ока. Часто почервоніння спостерігається і в людей, які не виспалися, плакали або довго сиділи за комп’ютером. У цьому випадку потрібно дати відпочити своїм очам, зробити гімнастику, що допоможе зняти втому..

https://joy-pup.com/

Поділися:

Добавить комментарий