«(Не)помітні історії»

«(Не)помітні історії»

Під такою назвою у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка діє виставка про внутрішньо переміщених українців.

ЇЇ відкрили деканка факультету психології і соціальної роботи професорка Світлана Яланська, координаторка Центру допомоги врятованим у Полтаві Наталія Дерябіна, керівник Центру ветеранського розвитку ПДМУ доцент Дмитро Бойко, а також регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» доцентка Юлія Ющенко, — повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА.

«(Не)помітні історії»

Це фотопроект про історії дев’яти  людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях. На світлинах зображені найцінніші речі, які герої проекту забрали з собою під час евакуації: ключі від квартири в Бердянську, книгу з маріупольської бібліотеки, синьо-жовту стрічку, з якою герой пройшов полон у Херсоні, та інші.

«У Центр допомоги врятованим внутрішньо переміщені українці отримують безоплатну комплексну соціально-психологічну підтримку, але не менш важливою для них є підтримка від усіх, хто їх оточує. У фотопроекті «(Не)помітні історії» ми показали речі дев’яти героїв крізь туман, щоб нагадати суспільству, що за цифрами статистики стоять життя, спогади та мрії людей, яких війна змусила покинути власний дім. Маємо пам’ятати, що допомагати з адаптацією та підтримувати внутрішньо переміщених людей надважливо», – говорить Массімо Діана, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

«(Не)помітні історії»

За даними міжнародних організацій, понад 5 мільйонів людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами та змушені починати життя в нових містах з нуля.

Центр допомоги врятованим у Полтаві створено за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядової уповноваженої з ґендерної політики, за сприяння Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine завдяки фінансовій підтримці урядів Бельгії, Франції та Швеції, за сприяння Полтавської міської ради, Полтавської обласної військової адміністрації, проект реалізовано ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Поділися:

Добавить комментарий