Не прорахуйтесь  із часом забою кролика

Не прорахуйтесь із часом забою кролика

Восени кролі продовжують линяти, поступово покриваючись пружною шерстю. В цей час забивати поголів’я не слід, оскільки новий волосяний покрив формується тільки на початку листопада. Не знаючи про осіннє линяння, недосвідчені господарі забивають кролів, а потім скрушно спостерігають, як зі шкурки випадає шерсть. Оскільки строки линьки окремих тварин різні, доцільно ретельно оглядати кролів, щоб підібрати придатних до забою. При линянні шкіра у тварин синього кольору, а коли линька закінчиться – біло-рожевого. Під час линяння тваринам холодно, особливо в клітках просто неба. Щоб підтримати їх у цей період, кролям дають більше концентратів, а клітки накривають від вітру та дощу.
До речі, хутрових кролів потрібно тримати на два місяці довше, ніж м’ясні породи. А визначити, коли прийшов час забивати кролика, можна, провівши рукою по його хутровому покриву. Якщо він не залишається на пальцях, то можна говорити, що кролик уже полиняв. Спеціальна інструкція передбачає такий порядок визначення строку забою:
1. Якщо при роздуванні шерсті в ділянці стегна, хвоста і боку спостерігається пігментація шкіри, значить, линяння ще триває і з забоєм тварини треба зачекати днів 10–15, поки не зникнуть плями.
2. Наявність пігментації в ділянці нижньої сторони шиї і на грудях біля передніх лап, біля основи хвоста, на задніх лапах і на огузку вказує на початок линяння.
3. Пігментація на шиї або у хвостовій ділянці вказує на початок линяння.
4. Іноді на старе линяння «накладається» нове, яке починається в шийній ділянці і біля хвоста.
5. Якщо немає пігментації на хребті, боках і стегнах і немає ще пігментних плям під шиєю і біля хвоста, значить, старе линяння закінчилось, а нове ще не починалось.
У цьому випадку тварину забивати можна. Шкурка має бути І сорту з чистою міздрею і з міцною блискучою шерстю.
6. Якщо линяння закінчується (є пігментація на боках і стегнах), а нове ще не почалося, то з забоєм тварини треба чекати кілька днів, поки воно закінчиться.
7. Якщо на низу шиї, у ділянці огузка і біля основи хвоста є пігментовані плями, то з забоєм треба поспішати, інакше линяння пошириться на хребет, живіт та боки кроля і шкурка буде низькосортною.
8. Якщо одне линяння ще не закінчилось, а на шиї накладається вже нове линяння, то така шкурка буде також низькосортною або бракованою.
9. Якщо перше линяння закінчується (тільки плямочки на стегнах), а друге лише починається на хвості і шиї, то такого кроля краще забити негайно.
Перш ніж забивати кроля, треба взяти до уваги його вгодованість. Якщо вона низька, то тварину треба відгодувати.

Підготовлено за даними проекту «Раббакс Текнолоджі»,
який зосереджений на екокролівництві.

Поділися:

Добавить комментарий