НЕ ТІЛЬКИ ПРО  ДИКИЙ ЗАХІД

НЕ ТІЛЬКИ ПРО ДИКИЙ ЗАХІД

Побачила світ чергова книга для дітей письменниці Галини Пустовгар

У Дитячому просторі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки (ПОУНБ) імені Котляревського презентували книгу письменниці та журналістки Галини Пустовгар «Пригоди Топчика і Жуйчика на Дикому Заході». Це вже не перша дитяча книга авторки – п’ять років тому побачила світ збірка прози та поезії для дошкільників «Нащо равликові хатка».
Замовником тексту (а його треба було створити у доволі стислі терміни) стала одна з мереж супермаркетів. Тема видалася дещо несподіваною для письменниці: «Коли мені запропонували написати цю книжку, я спочатку погодилася: а чому б і не спробувати? Але коли взялася до роботи, то опинилася в певному творчому ступорі. По-перше, це не зовсім моя тематика. По-друге, писати на задану тему – це не те, що вигадувати сюжет «з нуля». Та й взагалі, що я знаю про Дикий Захід? На думку спадали хіба що бачені в далекому дитинстві вестерни. І я буквально просила: «Господи, поможи мені, підкажи, як написати цю книжку. Бо у мене зовсім нема ідей!» І, ви знаєте, ідеї почали з’являтися».
Справа пішла значно жвавіше, коли означився сюжет і вирішили, що розповідь буде про комп’ютерну гру, куди потрапляють герої. Адже залежність молоді від гаджетів – дуже актуальна тема.
«Зараз триває онлайн-навчання, і я чудово знаю, про що діти спілкуються на перервах: вони грають в мережеві ігри. Прикро і кумедно водночас, коли навіть влітку виходиш надвір і бачиш хлопців, які сидять рядочком на лавочці з телефонами в руках, і так грають у футбол! Це правда, що наші діти забагато часу проводять перед екраном. Я теж ловлю себе на тому, що занадто часто «залипаю» у смартфоні», – зізнається Галина Пустовгар.
Книжка розрахована на читачів віком 6–10 років. Сюжет досить простий: іграшкові бегемот Топчик і динозавр Жуйчик потрапляють у родину, де третьокласник Марко надто захоплюється віртуальними іграми. Через це він не знаходить часу для спілкування не лише із молодшою сестрою, а й з однолітками. Він вважає себе «крутим» хлопцем, допоки сам не стає героєм комп’ютерної гри про Дикий Захід. І тут уже доводиться самотужки долати перешкоди, боротися з труднощами, а розраховувати можна лише на власні сили, ерудованість і підтримку друзів.
Юні читачі дізнаються нову інформацію про ковбоїв, індіанців, мустангів, як відшукати воду в пустелі та як добувають золото, що таке родео, ранчо, ласо тощо. Окрім цього, вони ненав’язливо отримують позитивні меседжі для гармонійного розвитку: чому не варто надмірно споживати солодкі газовані напої, у чому перевага читання книжок і «живого» спілкування, про користь фізичної активності та про цінність дружби. І, звісно ж, усе в притаманному для авторки гумористичному стилі.
«Хотілося зробити книжку не лише розважальною і пригодницькою, а й пізнавальною. Першим читачем був син, і, мабуть, найприємніше, коли дитина читає і регоче. Але й дорослі, які її прочитали, казали: ми не думали, що в таку просту схему можна заховати стільки сенсів!» – говорить пані Галина.
На учасників презентації, яку вправно модерувала завідувачка сектору розвитку дитячого читання відділу Дитячого простору ПОУНБ Юлія Христова, чекали цікаве спілкування з авторкою, веселі руханки, солодкі сувеніри від організаторів та фотосесія в образі ковбоїв.

Наталія ТРИКАШ
Голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України

Поділися:

Добавить комментарий