Не зіпсуйте собі свято, або "Краса" потребує жертв

Не зіпсуйте собі свято, або «Краса» потребує жертв

День народження… Свято, яке для багатьох з нас є найочікуванішим і найтеплішим, навіть якщо ви відзначаєте його взимку. День, коли за келихом доброго вина лунають теплі привітання й не змовкає телефон. День, коли багатьом починає здаватися, що їх оточують лише щирі, відверті й доброзичливі люди, і навіть незнайомці сердечно зичать усіляких гараздів та можуть зробити несподіваний і приємний презент. Усі люди різні, а наше життя непередбачуване, тож досить часто буває й саме так, як ви собі уявляєте. Але далеко не завжди…

Не потрапляйте у тенета передсвяткової ейфорії

Умовний феномен передсвяткової ейфорії стосується не лише дня народження, а й інших загальношанованих святкових днів (Нового року чи Дня святого Валентина). Цей феномен, а також пов’язані з ним фактори, давно вивчили психологи й маркетологи і потужних трансконтинентальних компаній, і навіть невеличких торговельних мереж. Система знижок та бонусів у поєднанні зі спеціальними маркетинговими прийомами перетворює багатьох людей на «автомати» з придбання «всього-всього-всього», іноді й того, що в інший час навіть не привернуло б уваги. На жаль, користуються такою особливістю людської психіки і ті, хто балансує на межі «звичайного маркетингу» та шахрайства.
Саме напередодні свят активізуються і підприємці, й, на жаль, шахраї. І ті, й інші влаштовують різноманітні акції – справжні та фіктивні. Багато хто пам’ятає так звані «віконні» афери, коли людям пропонують встановлення двох металопластикових вікон за ціною одного й або беруть завдаток і зникають, або ж дійсно виконують свою роботу, але оформлюють документи таким чином, що людина потрапляє у кредитну кабалу і замість знижки часто-густо навіть переплачує. Так відбувається не лише у будівельній галузі, а й у багатьох інших сферах нашого життя.
Історія, яку нещодавно розповіла мені знайома, стосується здебільшого жінок. Адже саме вони можуть потрапити на гачок чергової схеми, яка «снується» у будь-якому відносно великому місті, де є кілька косметологічних клінік і «Салонів краси». Схеми, яку відповідно до отриманих від юристів роз’яснень назвати відверто шахрайською не можна, але вона може зіпсувати настрій на довгий час після дня народження, у який, мабуть, кожна жінка хоче бути найкрасивішою.

Краса – страшна сила!

Схема відносно проста, але часто-густо спрацьовує. Людина отримує СМС-повідомлення або читає на своїй сторінці в соцмережі про те, що як імениннику цього місяця її запрошують до салону краси отримати безкоштовну консультацію від кваліфікованих спеціалістів і навіть пройти першу процедуру.
Далі – слово нашій респондентці: «Ніколи усіляких безкоштовних пропозицій не приймала, а цього разу подумала про те, що дуже вдало все співпало – день народження, чому б і ні? Для підтвердження, що в мене справді свято, порадили взяти із собою паспорт. Потім подруги розповідали, що, виявляється, ця схема працює давно, просто тепер настав і мій час.
Запропонували догляд за обличчям, діагностику, звісно, пообіцяли приголомшливий результат, але курс на рік коштує багатенько. Відмовилася відразу. Тоді запропонували ще один варіант, (за моїми міркуваннями, справді доступніший, перша оплата на першій процедурі і так далі), тільки ходімо ми розпишемо всі рекомендації на 10 місяців, укладемо договір і «ми вам видамо таку карту, на яку ви будете переказувати гроші, так зручніше».
Коли запитала, навіщо карта, можна ж просто заплатити, запевнили, що так набагато зручніше – у будь-якому терміналі, коли у вас є вільні гроші! «Ви паспорт взяли, давайте копію зробимо». Ці слова вже повинні були б мене насторожити! Але з двох боків «насіли»: одна дамочка свої запитання ставить, лікар ще щось уточнює. Лікар у них чоловік, дуже гарно виглядає, років 45–50. Такий солідний. Я ж паспорт з собою брала лише, щоб підтвердити дату народження, а тут «зуби заговорили», копію зробили, ось підпишіть, і… приносять мені якусь карту банку (про банк спочатку взагалі мова не йшла, ймовірно, у них угода або представництво)! Оплачуватимете на цю карту, кажуть, частинами. Взяла подивитися, стала підключати до телефона! А мені кажуть так лагідно, прямо зараз, до речі, можете взагалі оплатити з кредиту всю суму, там вже і кредитна лінія відкрита. «Це так здорово, а потім за два місяці повернете банку, без процентів, клас!»
Найсмішніше те, що перший сеанс я була готова оплатити відразу. Вам же добре – беріть гроші, самі ж запропонували при першій процедурі, та вирішили на кредит розвести! Втратили клієнта, хоч мені то й на краще, звичайно. Але розсердилася я не на жарт, та здоровий глузд не втратила. Категорично зажадала, щоб карту закрили, копії повернули, карту розрізали при мені (досить нервово і без вибачень), додатки видалила, номер “гарячої” лінії банку записала, подзвонила, пригрозила, що розмову записую на диктофон, на цю компанію поскаржилась!
Єдиний плюс – догляд дійсно непоганий, шкіра сяє. Але потім подруги розповіли, що знають про цей «розвод» давно: перша косметика гарна, а потім використовують іншу, яка викликає алергію, і продовжують виманювати гроші, «усувають алергію».
І я ж лише потім зрозуміла, що оті всі запитання, які лунають між іншим про шкіру, косметику і вік, на кшталт «А ви заміжня? А ким працюєте, а скільки витрачаєте на своїй догляд? Скільки готові на себе витрачати?», це ж лише суму «підлаштовують», щоб клієнта не злякати. І майстерно відвертають увагу, постійно з двох боків щось говорять, чи не танцюють навколо тебе, як справді на іменинах. А людині ж приємно. І «пливе» людина. До речі, наступного дня дзвонили ніби з центрального офісу, цікавилися роботою персоналу. Мабуть, трохи я їх налякала, а можливо, банк «пілюлю» надіслав. Пояснила, що про все вони можуть запитати у самого персоналу, а я краще журналістам розповім, чим довела співбесідницю до «збоїв у мовленні». Ну я то «відбилася», але ж день народження не лише в мене, приходять люди різного віку, з різним характером, може, хтось і не здогадається навіть, що це «розвод». Тож, дівчата, будьмо обережними!»
Ось така історія! Можна лише додати, що подібних «схем» безліч. На день народження можуть запропонувати подарувати годинничок, що дуже гарно виглядає на екрані смартфона, але для цього потрібно щось купити. Годинничок потім виявиться настільки примітивним, що навіть соромно комусь показати. Можуть зателефонувати від немов- би подруги, яка начебто дала ваш телефон і розповіла про день народження. Ще Остап Бендер казав, що знає безліч способів відносно «чесного» позбавлення людей їхніх грошей. Юристи, до яких ми звернулися, зазначили, що «схема» майже бездоганна. Людина все робить добровільно, сама на все погоджується. Єдиною «тонкою» ланкою є видача картки банка. Але якщо і це прописано в угоді, а найімовірніше, так би і було, то всі наступні дії, які зробить клієнт, є його добровільним вибором. Довести «шахрайство» у таких випадках дуже складно. Тож можна лише порадити всім, кого заманюють у солодкі тенета майбутньої краси: будьте обачними! Краса, можливо, і варта певних жертв, та у стані передсвяткової ейфорії «купившись» на запопадливе ставлення людей, які банально хочуть на вас заробити, можна «посадити себе на сухарі» у кращому випадку на кілька місяців. Про що ми вас і попереджаємо.
Чи вартує того «краса» – кожен вирішує сам!

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий