Небезпека над головами

Небезпека над головами

Полтавці закликали владу боротися з бурульками

Травмування полтавців бурульками неабияк збурило громадськість міста, адже з початку року трапилося уже близько десяти таких випадків. Проте, як виявилося, обурюватися люди готові лише у соціальних мережах. На заклик громадських активістів провести мітинг з приводу цього життєво важливого питання поблизу міської ради відгукнулося небагато наших земляків. Активісти закликали не скаржитися на бездіяльність чиновників, а разом шукати конструктивний діалог між жителями міста та владою.

Одна зі співорганізаторок зібрання – Наталія Талипова, яка стала свідком трагедії на зупинці громадського транспорту “Площа Зигіна” (про це повідомляла “Зоря Полтавщини” у номері за 8 лютого ц.р.) та викликала на місце події поліцію і медиків. Вона розповідає, що мета зібрання – налагодити діалог між жителями і міською владою, щоб до думки громадськості дослухалися і вдалося розробити спільні дії. Також активісти хочуть застерегти земляків від небезпеки бурульок та привернути до проблеми увагу ЗМІ. На їхню думку, питання потрібно вирішувати на рівні громади.
Кілька активістів вирушили на зустріч до заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка. Їх цікавило, що мають робити полтавці та куди звертатися, якщо погода сприяє зростанню льодових наростів і вони загрожують життю, здоров’ю людей. Зі слів Олексія Чепурка, полтавці мають самостійно боротися з бурульками. Окрім цього, є приватні балкони, які до осені минулого року заборонялося склити. Чимало мешканців не дослухалися до цієї заборони… Нині міська влада планує закупити ще дві автовишки, щоб збивати бурульки. Наразі комунальниками доводиться обслуговувати понад 400 будинків у місті.
До речі, вартість виклику бригади з автовишкою у місті коштує від 800 гривень. Чи всім полтавцям така сума буде по кишені – питання риторичне. Цього року ЖЕКи також у цьому процесі не задіяні, бо у структурі встановленого тарифу на обслуговування будинків відсутнє джерело покриття таких витрат. Окрім цього, у ЖЕКу немає необхідної техніки, спеціалістів, які мають кваліфікацію та дозвіл на проведення висотних робіт. Як повідомили у міській раді, працівники технічних дільниць постійно контролюють ситуацію щодо утворення снігових мас та бурульок на дахах будинків, які перебувають на балансі КП “ЖЕО №2”, небезпечні місця огороджують попереджувальними стрічками, відповідними написами, складають переліки адрес житлових будинків, дахи яких потребують очищення від снігу та льоду за допомогою спеціалізованого автотранспорту і кваліфікованих працівників. З грудня 2018 року по лютий 2019-го дахи будівель від снігу чистили 78 разів.
На допомогу полтавцям у боротьбі з бурульками може прийти європейський досвід. Одним з найефективніших методів є встановлення кабельного обігріву вздовж карнизів дахів будинків у місті. Зі слів фахівців, теплі стрічки допомагають льоду швидко танути і не накопичуватися на дахах. Такий варіант досить дорогий, тому реалізувати його цього року точно не вдасться. Доступний в реаліях Полтави – утеплення горищ будинків. Наразі без утеплення температура даху стає вищою температури зовнішнього повітря і відбувається обмерзання. Отже, утеплення, особливо на старих будинках з дахами складних форм, могло б частково розв’язати цю проблему. І водночас – підвищити безпеку життя мешканців. Поки що міська рада вирішила обійтися старими методами боротьби з бурульками. На наступній сесії міської ради також буде обговорюватися питання закупівлі нової техніки для продовження цієї роботи.
* * *
А тим часом 6 лютого у Шевченківському районі Полтави на пенсіонера впала льодова брила. Чоловік від отриманих травм помер у лікарні. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження…

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий