Негода додала клопоту: автівки рятували із снігового полону (ВІДЕО)

Негода додала клопоту: автівки рятували із снігового полону (ВІДЕО)

Малосніжна цьогорічна зима наостанок вирішила взяти реванш. Снігопади, хуртовини, снігові замети, а також сильний вітер створили чимало незручностей. У вівторок, 27 лютого, ввечері пішоходам важко було рухатися вулицями, а водіям доводилося бути особливо обачними, щоб не потрапити у небезпеку.

Долали стихію гуртом

На автошляхах області активно працювали рятувальники Полтавського гарнізону ДСНС України. Вони оперативно надавали допомогу водіям автомобілів. Найбільше довелося попрацювати на автодорозі Київ-Харків у Полтавському і Решетилівському районах. Як повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у Полтавській області, станом на 28 лютого, коли цей номер «Зорі Полтавщини» готувався до друку, рятувальники відбуксирували 162 автомобілі (156 – вантажних, 4 – легкових та 2 автомобілі медичної допомоги), в яких перебували 209 людей. Для оперативної допомоги водіям залучали 105 чоловік особового складу ДСНС та 32 одиниці техніки.

У Полтавській міській раді відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та цивільного захисту населення. На зібранні було оприлюднено інформацію про те, що для уникнення надзвичайних ситуацій на території міста, служби цивільного захисту працюватимуть в посиленому режимі цілодобово.

Для розчищення від снігу вулиць обласного центру були задіяні комбіновані дорожні машини, трактори із щітками, автогрейдери, самоскиди, інша техніка ТОВ «Механізований будівельний центр».

Як уникнути переохолодження: прості правила

У приміщеннях райвиконкомів також організували цілодобову роботу пунктів обігріву, щоб уникнути нещасних випадків, пов’язаних із переохолодженням.

До речі, нагадуємо, існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.

Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження; не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові й робить кінцівки більш уразливими до дії холоду; носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфів.

Повернувшись додому після довготривалого перебування на морозі, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки. Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження. Якщо у вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля. Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає. Не мочіть шкіру – вода проводить тепло швидше ніж повітря. Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія. Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш вразливі до обмороження та переохолодження, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

І все ж, це – останні дні зимової напруги, адже календарна весна вже прийшла. І невдовзі вона повністю вступить у свої права.

Поділися:

Добавить комментарий