Нейрохірургія на рівні  світових вимог

Так виглядає палата інтенсивної терапії.

Нейрохірургія на рівні світових вимог

30 мільйонів 244 тисячі гривень коштувала реконструкція нейрохірургічного відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського. Відтепер на другому поверсі хірургічного корпусу працюватиме розташований у капітально відремонтованому приміщенні і забезпечений всією необхідною медичною технікою лікарняний підрозділ. Він цілодобово надаватиме високоспеціалізовану нейрохірургічну допомогу жителям Полтавської області. Для відділення придбано сучасне медичне обладнання, зокрема апарат штучної вентиляції легенів і систему моніторингу стану хворих з центральною станцією, яка дозволяє дистанційно контролювати частоту дихання й сердечних скорочень, артеріальний тиск та інші показники життєдіяльності усіх пацієнтів.
Також змонтовано вентиляційну систему з можливістю підігріву та охолодження, нові системи освітлення та відеоспостереження, замінено мережі каналізації, водо- та електропостачання. До речі, завдяки автономному генератору не лише відремонтоване приміщення, а і вся «хірургія» у випадку аварійного відключення живлення буде забезпечена електрикою ще 18 годин навіть за повної відсутності струму у міській мережі.
Як наголошувалося, останній косметичний ремонт у відділенні проводився 15 років тому. А успіх стаціонарного лікування залежить від багатьох чинників. Велике значення, зокрема, мають умови перебування: добре вентильована й освітлена палата, у якій достатньо простору, комфортне ліжко, побутові зручності, відповідний температурний режим, якісне санітарно-гігієнічне обслуговування.
Тож під час реконструкції, що тривала з вересня 2017-го по червень 2018 року, було виконано й перепланування. Так, відтепер відділення розділене на зону загальнолікарняного режиму (кабінет завідуючого, ординаторська, кімнати старшої медсестри й сестри-господарки тощо) та приміщення з обмеженим режимом доступу (палати, маніпуляційна, процедурна, діагностичний кабінет тощо), вхід до яких можливий лише для лікарів за допомогою спеціального брелока або відбитка пальця.
Ще одну проблему вдалося вирішити: перевантаження відділення анестезіології та інтенсивної терапії, адже близько 30 відсотків пацієнтів нейрохірургічного профілю лікувалися саме там. Тому нагальним питанням було створення відповідного блоку. Відтепер, окрім 10 «стандартних» палат, хворих прийматимуть і дві тримісні палати інтенсивної терапії. Лікарі матимуть можливість використовувати й телемедицину, зв’язуючись із Києвом та районами Полтавщини для консультацій.

Нейрохірургія на рівні  світових вимог
Триває огляд відремонтованих приміщень.

Підсумовуючи огляд відремонтованого відділення представниками влади та ЗМІ, голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, що разом з усіма причетними до проведення реконструкції відчуває гордість за зроблену справу. «Основний момент у ній – консолідована праця всіх гілок влади. Технічно все відповідає сучасним світовим вимогам. Тут необхідно проводити навчання й консультації для лікарів районних лікарень. Водночас потребують модернізації ще чотири відділення. Їх вкрай потрібно осучаснити».
Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак зазначив, що вже незабаром відповідна реконструкція розпочнеться в урологічному відділенні. А для нейрохірургічного додатково в межах проекту Світового банку буде придбано інноваційно-навігаційну систему з мікроскопом. Відповідні торги вже оголошено. «Така апаратура дозволить нам надавати допомогу пацієнтам із патологіями у важкодоступних місцях. Наприклад, розрахувати траєкторію доступу, не пошкоджуючи функціонально важливих ділянок мозку». – пояснив завідуючий нейрохірургічним відділенням Михайло Тончев.
За рік у нейрохірургічному відділенні лікується більше тисячі хворих – людей з важкими черепно-мозковими травмами, геморагічними й ішемічними інсультами, травмами хребта тощо. «Тепер тут створені ідеальні умови для пацієнтів й середнього медичного персоналу і лікарів, які працюють цілодобово. Намагалися виконати всі роботи оперативно, в той же час приймаючи хворих в іншому приміщенні. Було, звісно, важко, але ми отримали якісний ремонт зі справді сучасними технологіями і підходами до лікування», – запевнив головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського Григорій Оксак.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий