Неоформлений робітник: як подолати конфлікт

Виявляти співробітників, прийнятих на роботу без оформлення трудових відносин, правильно при цьому поводячись і запобігаючи складним ситуаціям, вчили державних інспекторів праці тренери Міжнародної організації праці.

У Полтаві, в приміщенні обласного центру зайнятості, пройшов триденний тренінг, організований Міжнародною організацією праці (МОП), “Техніки інспекційних відвідувань для виявлення і подолання незадекларованої праці”. Навчання відбулись у рамках Проекту, що фінансується Євросоюзом і виконується МОП “Зміцнення адміністрації праці для покращення умов праці і подолання незадекларованої праці”. Семінар є продовженням серії навчань, проведених у Києві, Харкові та Вінниці.
Учасниками тренінгу стали представники МОП і названого Проекту, Державної служби з питань праці, управління Держпраці у Полтавській області, головні державні інспектори праці у Херсонській, Запорізькій, Сумській, Миколаївській, Дніпропетровській і Полтавській областях, інспектори праці органів місцевого самоврядування, правові інспектори профспілок.
– Питання легалізації трудових відносин і доходів громадян є пріоритетним для інспекторів Держпраці та органів місцевого самоврядування. В Україні гостро стоїть питання роботи інспекторів праці у цьому контексті. Ця робота активно підтримується Європейським Союзом і Міжнародною організацією праці. Цей Проект спрямований на те, щоб посилити спроможність інспекторів виявляти такі форми незадекларованої праці, – зазначив директор департаменту з питань праці центрального апарату Держпраці Ігор Дегнера.
– Протягом трьох днів ми працюємо з інспекторами праці. Мета тренінгу – навчити їх технікам ефективних комунікацій, процедурі інспекційних відвідувань, завданням яких є виявлення незадекларованих працівників. Тобто навчити, як правильно спілкуватися з працівниками, роботодавцями, запобігати стресовим і конфліктним ситуаціям, які виникають при виявленні таких фактів, – наголосив менеджер Проекту ЄС – МОП Антоніу Сантуш з Португалії. – Це допоможе досягнути кінцевої мети – оформлених трудових відносин.
На відкритті заходу начальник управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак привітав учасників та побажав цікавої й ефективної роботи, подякував менеджеру Проекту Антоніу Сантушу і Національному координатору Софії Литвин за сприяння Держпраці у підвищенні професійного рівня інспекторів праці та можливість обміну досвідом при проведенні в нашій області такого семінару. Серед учасників тренінгу – 5 інспекторів праці з Полтавської області.
Пройшовши навчання й отримавши відповідні сертифікати, держінспектори праці з Полтавщини та інших областей самі стануть тренерами з цих питань і проводитимуть заняття для своїх колег.
Під час тренінгу інспектори праці ознайомилися з найкращими практиками інспекційних перевірок підприємств і установ для виявлення незадекларованої праці, методами відбору суб’єктів господарювання для таких перевірок, удосконалили навички ефективного спілкування, обговорили конкретні випадки фактів тіньової зайнятості і своїх дій у таких випадках тощо.
– Проблеми у цій сфері виникають, дуже корисним є обмін досвідом із колегами, саме цього очікую від участі у тренінгу – повчитися у колег, – розповіла головний державний інспектор управління Держпраці в Сумській області Аліна Берлет. – Тенденція до зменшення випадків незадекларованої праці є, ті роботодавці, у яких це виявили, намагаються більше порушень не допускати.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий