“Несебр – острів мистецтв”

“Несебр – острів мистецтв”

У липні народно-інструментальні колективи селища Шишаки «Барвінок» та «Калинова сопілка» повернулися з перемогами з IV Міжнародного фестивалю «Несебр – острів мистецтв», який пройшов у Болгарії.

Ще до початку творчого дійства учасники й гості фестивалю були зачаровані древнім болгарським містом Несебр, яке розташоване на Несебрійському півострові в Чорному морі. Історія міста почалася понад три тисячі років тому, із заснування фракійського поселення Мелсамбрія. У 1956 році Несебр оголошено архітектурним і археологічним заповідником. Цікаво, що Старий Несебр пов’язаний із новою частиною міста лише вузьким перешийком.
У минулому місяці древнє місто на п’ять днів перетворилося на велику сцену мистецтв. В амфітеатрі свої таланти демонстрували учасники фестивалю з України, Білорусі, Польщі, Румунії, Естонії, Молдови, Росії, Болгарії.
Дипломами за перші місця поважне журі відзначило наших земляків – солістку Анну Кущ з ансамблем народної музики «Барвінок» Шишацької дитячої музичної школи та солістку Наталію Пасічниченко з ансамблем народної музики «Калинова сопілка» Шишацького селищного будинку культури.
Почесні відзнаки отримала керівник обох творчих колективів Надія Біленька – зокрема спеціальну медаль та подяку від мера міста Несебр пана Ніколая Дімітрова. Загалом під час нагородження імена учасників творчого дійства з Шишак звучали багато разів: їм вручали дипломи, грамоти, медалі з логотипом фестивалю.
Особливо тепло аудиторія вітала вокально-інструментальний цикл відомого полтавського композитора Олексія Чухрая «Ярмаркові замальовки»: «Ліра», «Не самі ідем, ми козу ведем», «Трійний козачок». Соло надзвичайно природно виконала бандуристка Анна Кущ у супроводі ансамблю народної музики «Барвінок». У композиції переплівся пісенний матеріал, створений у традиціях українського народнопоетичного слова, зокрема записаного славетним Миколою Гоголем.
Гучними аплодисментами дякували глядачі та журі солістці Наталії Пасічниченко й ансамблю «Калинова сопілка» за пісню Наталки з опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» та українську народну пісню «На вулиці скрипка грає».
Із великою зацікавленістю організатори й учасники конкурсу розглядали українські самобутні старовинні інструменти: хтось намагався покрутити колесо ліри, доторкнутися до струн кобзи, посмикати бугая за «хвоста». Захоплено вслухалися у незвичайні звуки.
На пам’ять про учасників із Шишак в організаторів фестивалю залишився оригінальний подарунок – картина члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Всеукраїнських премій імені Данила Щербаківського та Олени Пчілки, майстра народного малярства, нашого відомого земляка Михайла Онацька.
Шишацькі аматори дякують Творчому об’єднанню «Таланти 21 століття» в особі Світлани Спиридович за організацію фестивального туру та туристичній компанії «Златогорія-Тур» в особі директора Юрія Спиридовича, супроводжуючій Юлії Донковцевій, яка опікувалася їхнім перебуванням у Болгарії. Кожен учасник групи як подарунок від організаторів фест-туру отримав рюкзак і кепку з логотипом фестивалю та солодощі, а ще – безкоштовну екскурсію містом Несебр.
Щиру вдячність переможці фестивалю висловлюють також Шишацькій селищній раді, селищному голові Олександру Тутці, відділу культури і туризму Шишацької селищної ради, начальнику відділу культури і туризму Шишацької селищної ради Любові Титаренко, Юрію Мирошниченку, заслуженому майстру народної творчості України Михайлу Онацьку за сприяння та фінансову підтримку.

Петро КОШОВИЙ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий