Посвідчення спадкового договору

Невикористана соціальна відпустка

“Я – одинока мати, виховую двох дітей. Працююча, доглядаю молодшу дитину до досягнення нею 3 років. Періодично виходжу на роботу і виконую певний обсяг роботи. Не використала в 2018 році додаткову соціальну відпустку, яка дається одинокій матері. Чи маю я право на таку відпустку або компенсацію за неї?
Олена.
Полтава”.
Підставою для надання відпусток є укладений трудовий договір, що спричиняє взаємні права і зобов’язання сторін. Це загальне правило, закріплене ст. 2 Закону України “Про відпустки”, яке поширюється на всі види відпусток, передбачених законодавством про працю (щорічні, соціальні, навчальні тощо).
Статтею 19 Закону перелічено підстави та умови надання саме додаткової соціальної відпустки. Для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років, бути одинокою матір’ю тощо, вона повинна при цьому ще й працювати. Визначальним є не факт перебування в трудових відносинах, а виконання своїх трудових обов’язків.
Крім того, соціальна відпустка є компенсацією за період роботи працівників, які поєднують сімейні і трудові обов’язки, що має на меті надання днів безперервного відпочинку для виховання дітей і догляду за ними. Тому працівник не набуває права на таку соціальну відпустку за період перебування в інших соціальних відпустках (у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною). Право на неї працівник матиме після фактичного виходу на роботу.

Роз’яснення надала головний державний інспектор управління Держпраці у Полтавській області Яна ЯГОДОВСЬКА.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий