“Нічні купання в серпні”: вечір однієї книги

“Нічні купання в серпні”: вечір однієї книги

Поет, прозаїк, перекладач – це уже повноцінні професійні орієнтири у творчості полтавського письменника Сергія Осоки, якого наші читачі знають зокрема з його публікацій у «Зорі Полтавщини» і захоплюються його талантом. Досі, щоправда, ми не друкували поетичних перекладів (а це твори Лорки, Рембо, Кіплінга, Уайльда), але сподіваємося, що колись Сергій Осока запропонує щось і з цього доробку, хоч і зізнається, що тут найменше впевнений у результаті, по кілька разів «переперекладаючи» один і той же твір. Адже завжди залишається сумнів: чим пожертвувати щодо оригіналу вірша – його образом чи технікою? Тут завжди доводиться вибирати…
Але у своїй поезії і прозі він довіряє своєму таланту – принаймні читач у цьому не має сумніву. І найперше через те, як наголошує письменник і літературознавець Олексій Неживий, що кожен, читаючи прозу Осоки, впізнає у ній ситуації із власного життя, свої особисті емоції, аж до відчуття, що й сам міг би щось таке розповісти. Але ось так, щоби читач пережив подібні відчуття, вміє розповісти саме він, Сергій Осока, автор самобутньої художньої, сповідально-психологічної прози, тож маємо за життя письменника (хай навіть іще такого молодого!) говорити про його талант, знати, що він живе ось тут, поруч із нами, радіти й захоплюватися ним і цінувати його. А якби ще могли й чим підтримати… На цьому наголошували і Олексій Неживий, і доцент кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ганна Радько, яка була викладачем у роки навчання майбутнього письменника в тоді Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка.
А йшлося про творчість Сергія Осоки під час презентації його першої прозової книжки «Нічні купання в серпні», яка вийшла у Львові, у «Видавництві Старого Лева». Підготувала і провела «Вечір однієї книги» провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Галина Вовченко. Цього разу їй не довелося збирати аудиторію – послухати Сергія Осоку прийшло чимало шанувальників його таланту, які пам’ятають іще й про те, що він швидше уникає подібних публічних заходів, ніж прагне брати в них участь. А його запрошують на зустрічі з читачами не лише у Полтаві, а й зокрема у Харкові, Львові.
Цього разу письменник дуже щиро розповідав полтавцям про те, як він працює, що його надихає на творчість, як спілкується із читачами. Прозвучало кілька оповідань, прочитаних автором, а також ведучою вечора і навіть в аудіозаписі. Цікаво було слухати й короткий аналіз творчості Сергія Осоки від кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марини Свалової – вона зокрема відзначила його «занурення у внутрішню народну стихію, народну психологію, де переплітається містичне і реальне».
«Нічні купання в серпні» показують сучасні тенденції української прози: це все підкресленіша увага до «сімейних хронік», спогадів дитинства, словом, приватної історії та прагнення до великої форми. Написану в невеликих жанрах, цю книжку сміливо можна назвати не збіркою новел, а романом у новелах», – так написала про презентовану книгу поетеса Юлія Стахівська.
Учасники вечора мали змогу придбати книгу й одержати автограф письменника.

Лідія ВІЦЕНЯ
Журналіст

 

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий