Нинішній рік стане поворотним  та принесе довгоочікувані  позитивні зрушення

Нинішній рік стане поворотним та принесе довгоочікувані позитивні зрушення

Оскільки конструктивний діалог і прозорість діяльності є головними правилами моєї роботи, хочу поінформувати громаду про ті заходи, які заплановано для розвитку області у 2020 році.

По-перше, 2020 рік буде роком подальшого наведення порядку, боротьби з корупцією та приборкання «тіньової» економіки. З перших днів роботи нової влади області нами було виявлено системні порушення та зловживання у таких сферах, як капітальне будівництво, у тому числі дорожнє будівництво, використання природних ресурсів, землекористування, землеустрій, охорона довкілля, лісове господарство, поводження з відходами, використання та охорона водних ресурсів, управління державним та комунальним майном. За вказаними фактами я особисто подав понад 100 запитів до правоохоронних та контрольних органів, а також надав близько 30 доручень структурним підрозділам ОДА та керівникам РДА. На сьогодні є відкриті кримінальні провадження, перевірки з боку контрольних і правоохоронних органів, подання про зміну керівників тощо. Відповідна робота буде продовжена.
По-друге, відповідно до доручення Президента України Володимира Зеленського, 2020 рік має стати на Полтавщині Роком будівництва. Область має перетворитися на один великий будівельний майданчик. Тож упродовж року буде добудовано та здано в експлуатацію 28 амбулаторій і 26 нових центрів надання адміністративних послуг. Буде завершено 58 розпочатих інвестпроєктів, у рамках реалізації яких буде створено 840 нових робочих місць, в тому числі 26 проєктів і 250 нових робочих місць – в агропромисловому комплексі. Крім того, Управлінням капітального будівництва ОДА заплановане завершення будівництва та введення в експлуатацію ще 27 медичних, спортивних, культурних та освітніх закладів на території області.
У рамках реалізації проєкту Президента України «100 садочків, шкіл, стадіонів» визначено перелік з 15 об’єктів (5 шкіл, 5 садків та 5 стадіонів), які заплановано до реалізації в 2020 році, а також 15 проєктів на 2021 рік. Отримано гарантійні зобов’язання щодо співфінансування цих об’єктів у 2020 році з місцевих бюджетів, забезпечено включення 7 із 15 об’єктів до реалізації за рахунок коштів ДФРР.
Варто також зазначити, що під великі проєкти, такі, як побудова сміттєпереробного заводу, модернізація і обслуговування водоканалів, розвиток аеропорту «Полтава» тощо, вже шукаються потужні іноземні інвестори, які зможуть вкласти кошти на умовах концесії. Певні напрацювання вже є, і ми їх презентуємо додатково.
Буде прискорено динаміку та підвищено якість дорожнього будівництва. Відбувається принциповий перехід від «ямочного ремонту» до капітального будівництва нового покриття. Ведеться робота щодо додаткового залучення іноземних інвесторів та потужних будівельних компаній. Разом із ЄБРР на території області буде реалізовано пілотний проєкт щодо розвитку мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Проєктом передбачено фінансування з боку ЄБРР на суму 30 мільйонів євро. 2020 року буде забезпечено своєчасну реалізацію проєкту «Реконструкція автомобільної дороги державного значення М-03 (Київ–Харків–Довжанський)».
Серед інших планових заходів у системі дорожнього будівництва на 2020 рік передбачено наступне: будівництво та реконструкція автомобільної дороги Н-31 Дніпро–Царичанка–Кобеляки–Решетилівка (введенням в експлуатацію 18,4 км автодороги); завершення реконструкції мосту через р. Сула; реконструкція мостів біля м. Гадяч через р. Псел та через р. Сула; продовження ремонту автодоріг Полтава–Олександрія та Кролевець–Конотоп–Ромни–Пирятин; будівництво габаритно-вагових комплексів на автомобільних дорогах Чорнобай–Хрестителеве–Оржиця–Лубни (у с. Старий Іржавець) та Шишаки–Сагайдак–Поділ (у с. Поділ).
На 2020 рік заплановане затвердження і початок реалізації «Цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області на 2020–2024 роки».
До кінця поточного – початку наступного року ситуація із дорогами на Полтавщині має відчутно змінитися, і це стосується не лише магістралей загальнодержавного значення, але й доріг місцевого сполучення. Розумію, що проблеми накопичилися колосальні, але прошу трохи терпіння та розуміння.
По-третє, 2020 рік на Полтавщині має стати Роком медицини. За цим виміром Полтавщина має зберегти за собою нинішні позиції регіону-лідера та розпочати нові проєкти і програми, які у майбутньому можна буде поширити в масштабах всієї країни.
Так, до 01.07.2020 р. буде завершено будівельні роботи та введено в експлуатацію 28 амбулаторій, що дозволить підвищити доступність та якість медицини для людей на місцях. До 01.07.2020 року буде завершено реконструкцію та капітальний ремонт приміщень приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень 1-го поверху хірургічного корпусу КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М. В. Скліфосовського». До 01.06.2020 року буде завершено реконструкцію Полтавського обласного клінічного кардіологічного корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації. До 31.08.2020 року буде завершено роботи із реконструкції підземного паркінгу КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». До 01.07.2020 року буде реконструйовано відділення КП «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер». До 01.09.2020 року буде введено в експлуатацію 3-тю чергу будівництва протитуберкульозного диспансеру.
Також 2020 року буде завершено розробку проєктів відділень невідкладної допомоги 9 лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів. У першому півріччі буде розроблено плани розвитку 62 закладів охорони здоров’я, а також схеми маршрутів пацієнтів до лікарень інтенсивної, планової, реабілітаційної, хоспісної допомоги у розрізі госпітального округу.
У Центрі екстреної медичної допомоги та в усіх лікувально-профілактичних закладах області буде впроваджено телемедичні технології. Це передбачає проведення VPN-каналів, створенням телемедичних студій та оснащенням відповідним телекомунікаційним та медичним обладнанням, завершення комплектації амбулаторій у сільській місцевості телемедичними пристроями. До 01.09.2020 до телемедичних послуг зможуть доєднатися 100 відсотків доступу пацієнтів та лікарів, 110 бригад екстреної медичної допомоги та 264 амбулаторії у сільській місцевості.
Буде продовжено реалізацію проєкту Світового банку «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» та проєкту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», якими передбачається придбання високотехнологічного хірургічного обладнання для проведення операцій на судинах та серці у Кардіологічному центрі та обласній клінічній лікарні.
З 325-ти до 370-ти буде розширено кількість аптечних закладів, які беруть участь у програмі медичних гарантій «Доступні ліки».
По-четверте, і це, мабуть, найбільший пріоритет, 2020 рік має бути «Роком дитинства» на Полтавщині. Боротьба з сирітством, облаштування дитячих культурних і навчально-виховних закладів, впровадження системи здорового харчування, дитяча медицина і допомога хворим дітям, допомога матерям із дітьми, робота із кризовими сім’ями та інші питання будуть в центрі уваги політики регіональної влади.
На жаль, в мене склалося таке враження, що впродовж попередніх років усе, що робилося в цій сфері, фінансувалося та організовувалося за залишковим принципом: якість освіти у школах низька; опорні школи ОТГ переважно проблемні; система інтернатних закладів працює заради посадовців, а не дітей. Треба негайно і кардинально виправляти ситуацію, яка склалася.
2020 року буде створено 7 опорних шкіл: Диканський район (Диканська ЗОШ І–ІІІ ст.); Комишнянська ОТГ Миргородського району (Комишнянська ЗОШ І–ІІІ ст.); Полтавський район (Тахтаулівський НВК); Лохвицький район (Заводська ЗОШ І–ІІІ №2); Нехворощанська ОТГ Новосанжарського району (Нехворощанський ліцей); Піщанська ОТГ Кременчуцького району (Піщанська гімназія); Котелевський район (Великорублівська ЗОШ І–ІІІ ст.). В рамках забезпечення школярів у районах Полтавської області транспортом буде закуплено 12 нових шкільних автобусів. До того ж передбачається відновлення дорожнього покриття за маршрутами шкільних автобусів у сільській місцевості.
Буде продовжено роботу щодо підключення закладів загальної середньої освіти до швидкісного Інтернету. Зараз підключено 370, буде – 590 освітніх закладів. З метою покращення матеріально-технічної бази полтавських шкіл та створення нового освітнього простору буде встановлено 24 нові STEM-лабораторії. 100% школярів із 755 перших класів, які розпочнуть своє навчання у 2020– 2021 навчальних роках, буде забезпечено всіма необхідними меблями та навчальним обладнанням.
Також 2020 року відбудеться оновлення дитячих їдалень у закладах загальної середньої освіти. Окрему увагу ОДА зосереджено на покращенні якості харчування дітей.
Триватиме подальше розширення мережі дошкільної освіти у міській та сільській місцевостях. Так, буде відкрито заклади дошкільної освіти у с.Святилівка Глобинського району та у с.Ковалівка Шишацького району.
На виконання проєкту Президента України «100 шкіл, 100 стадіонів, 100 дитсадків» відбудеться реконструкція садків: № 1 «Теремок» у Лохвиці; садок при школі у с. Піщане Кременчуцького району; садок № 9 «Берізка» у м. Лубни; садок № 1 у м. Глобине; № 6 «Чебурашка» у м. Полтава, а також відбудеться реконструкція та будівництво шкіл: у м. Заводське (Лохвицький район); НВК № 2 смт Семенівка (Семенівський район); Чорнухинська ЗОШ І–ІІІ ступенів імені Г.С. Сковороди смт Чорнухи (Чорнухинський район); Диканський НВК імені М.В. Гоголя (Диканський район); Мартинівська ЗОШ І–ІІІ ступенів (Карлівський район).
2020 року буде збільшено показник охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3–5 років – з 89,9% до 95%. Буде розроблено та реалізовано заходи обласної програми «Підвищення якості математичної освіти». Середній бал ЗНО планується підняти зі 145 до 152,2. Будо продовжено роботу щодо залучення дітей до занять у гуртках. Було охоплено 75 тис. учнів, 2020 року очікується 82,5 тис. учнів. Надалі відбуватиметься оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Заплановано придбання 5 систем очищення води, 5 систем відеонагляду, реконструкція їдалень та навчальних приміщень.
Уже цього року буде завершено будівництво малого групового будинку (Оржицький район) для 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі з інвалідністю, як закладу нового типу з умовами, наближеними до сімейних. Крім того, буде створено 4 нових дитячих будинки сімейного типу, що дасть змогу влаштувати 20 вихованців інтернатів. Буде створено 5 нових патронатних сімей, що дозволить влаштовувати до сімейного середовища 45 дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Принциповим завданням ОДА вважаю збереження існуючої мережі музичних, вокальних, хорових, хореографічних, образотворчих, театральних дитячих закладів, яка складається з 44 мистецьких шкіл та у яких навчається 11471 учень. Жоден із цих закладів не буде закрито!
Буде забезпечено державні гарантії щодо доступності, якості та безпечності послуг з оздоровлення та відпочинку дітей області. 70% дітей з 77 тис. буде забезпечено оздоровленням та відпочинком на кошти обласного та місцевих бюджетів. Цьогоріч оздоровленням та відпочинком додатково буде охоплено ще 3000 дітей.
З метою отримання статусу «бази олімпійської підготовки» будемо розвивати інфраструктуру спортивної бази обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Олімпійські надії». Зокрема планується ввести в експлуатацію модернізовану водну дистанцію довжиною 1 км.
Триватиме подальше збільшення кількості спортивних споруд та майданчиків для дітей на території області. Буде створено 4 спортивних ігрових майданчики зі штучним покриттям та 11 майданчиків з тренажерним обладнанням.
П’ятий пріоритет – завершення децентралізації та побудова нових механізмів взаємодії між ОДА та ОТГ. Якщо вже сьогодні не підтримати цей рівень влади, будемо мати великі проблеми у майбутньому. Невміння сформувати власні проєкти та залучати під них фінансування, відсутність необхідного апарату і фахівців, низький рівень правової та фінансової обізнаності, відсутність планів та стратегій розвитку принаймні на найближчу перспективу, відсутність проєктного мислення – це проблеми, які мало лише фіксувати, з цим маємо дуже ретельно працювати. Новостворені ОТГ завжди можуть розраховувати на підтримку та усіляке сприяння з боку Полтавської ОДА.
Упевнений, що 2020 рік стане поворотним та принесе довгоочікувані позитивні зрушення.

Олег СИНЄГУБОВ.

Поділися:

Добавить комментарий