НЮАНСИ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ МАЙНА: НАВІЩО УКЛАДАЮТЬ ПОПЕРЕДНІЙ ДОГОВІР, ПЕРШ НІЖ ПІДПИСАТИ ОСНОВНИЙ?

НЮАНСИ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ МАЙНА: НАВІЩО УКЛАДАЮТЬ ПОПЕРЕДНІЙ ДОГОВІР, ПЕРШ НІЖ ПІДПИСАТИ ОСНОВНИЙ?

Одним зі способів юридичного врегулювання відносин на ринку нерухомості є підписання договору купівлі-продажу. Ця правова форма засвідчення волі сторін може складатися з двох окремих документів: основного та попереднього.
Частіше покупець та продавець обмежуються основним договором, проте Цивільним кодексом України передбачена можливість укладення попереднього. Його суть полягає в наданні певних гарантій щодо посвідчення основного правочину найближчим часом.
Особливу користь від попередньої домовленості можна отримати, якщо у сторін або у когось одного відсутні всі необхідні документи для укладання основного договору (наприклад, при купівлі-продажу нерухомого майна, яке перебуває на етапі будівництва). Всі його істотні умови, що не встановлені попереднім договором, погоджуються в порядку, визначеному сторонами у попередньому договорі, якщо такий порядок не встановлений актами цивільного законодавства. Попередній договір, так само, як і основний, можна посвідчувати у нотаріуса, а якщо предметом угоди є нерухомість, то ця процедура отримує обов’язковий характер.
До речі, минулого року державні та приватні нотаріуси на теренах Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції зареєстрували понад 97 тисяч договорів з відчуження нерухомого майна, зокрема на Полтавщині – більше як 28 тисяч, на Харківщині – понад 27 тисяч, на Сумщині – 21 тисяча, на Чернігівщині – понад 17 тисяч та майже 3 тисячі угод посвідчили нотаріуси на Донеччині.

Поділися:

Добавить комментарий