Інформаційний кур’єр

Нова схема забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

Питання забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними й іншими засобами перебуває на особливому контролі в департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

Соціальні гарантії щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні визначено Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні». Статтею 7 цього Закону передбачено, що медико-соціальна експертна комісія та лікарсько-консультативна комісія лікувально-профілактичного закладу складають (коригують) індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю, в якій визначаються реабілітаційні заходи і строки їх виконання.
Механізм забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення регламентується відповідним Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України. Цим Порядком, зокрема, передбачено адресний підхід до забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб зазначених категорій; новий механізм фінансування такого забезпечення за принципом «гроші ходять за людиною»; виплату компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації.
У 2020 році забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потребують 9,6 тис. осіб з інвалідністю (23,6 тис. одиниць виробів).
Станом на середину червня за даним напрямком з Державного бюджету для Полтавської області профінансовано 22,4 млн грн.
Структурними підрозділами соціального захисту населення області в поточному році укладено 1229 договорів із 60 підприємствами-виробниками технічних та інших засобів реабілітації на виготовлення 6878 одиниць виробів.
У разі встановлення групи інвалідності фахівцями медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії обов’язково розробляється індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю.
З метою оформлення направлення на виготовлення підприємством-виробником технічного засобу реабілітації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або проживання.
Гаряча телефонна лінія департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації: 0-800-500-620; контактний номер телефону відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів департаменту – (0532) 68-12-34.

Людмила КОРНІЄНКО,
директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий