Новації Міністерства юстиції України

Новації Міністерства юстиції України

У приміщенні ОКІА “Новини Полтавщини” відбулася прес-конференція, в якій взяли участь народний депутат, радник міністра юстиції України Ігор Алексєєв, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко та заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби Віталій Коноз.
Мова йшла як про новації, запроваджені Міністерством юстиції України, так і про щоденну кропітку роботу працівників відомства стосовно стягнення заборгованості із заробітної платні (зокрема на Полтавському комбінаті хлібопродуктів, з колективом якого у присутніх того дня відбулася зустріч). Взагалі по області станом на 12 листопада 2018 року стягувачам в рахунок погашення заборгованості по заробітній платні та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами, перераховано понад 5,5 мільйона гривень, стягнутих у 2018 році.
Дуже актуальною є і тема стягнення аліментів. Як зазначалося, станом на сьоме листопада 2018 року у відділах ДВС ГТУЮ Полтавської області перебуває на виконанні 23 169 відповідних виконавчих документів. З початку року державними виконавцями Полтавської області стягнуто майже 225 мільйонів гривень на користь 22 329 дітей. Найбільша сума стягнення з однієї особи сягнула 138 тисяч гривень. А найбільшим терміном, коли недбайливий батько не виконував обов’язки щодо сплати аліментів власній дитині, було 10 років. Протягом 2018 року направлено 587 подань про оголошення розшуку боржника (з них задоволено 441 подання).
Також журналістам повідомили про підписання меморандумів щодо створення незалежних провайдерів, надання безоплатної правової допомоги в об’єднаних територіальних громадах між Міністерством юстиції України, ГТУЮ у Полтавській області, Регіональним центром з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області та головами ОТГ Полтавщини, яке відбулося цього дня. Підписанти налаштовані на тісну співпрацю, щоб усі громадяни були юридично обізнані та вміли захищати свої права, а мешканці села мали такий самий доступ до правової допомоги, як і жителі міст.
Учасники прес-конференції розповіли про ще одну ініціативу Мін’юсту. Міністерством розроблено законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості”. Ним передбачено створення нової категорії працівників органів юстиції для здійснення окремих нотаріальних дій – “уповноважених осіб Мін’юсту”. Вони працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у необхідних послугах. Фактично це будуть діючі працівники головних територіальних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і отримають повноваження на надання послуг оформлення права спадщини, договорів довічного утримання, заповітів, видачу дублікатів нотаріальних документів, засвідчення правильності копій документів, посвідчення довіреностей, видачу свідоцтв про народження і смерть.
Довідково.
За 10 місяців 2018 року органами державної реєстрації актів цивільного стану зареєстровано 37 857 актових записів цивільного стану (37 589 – у 2017 році), з них: 8 825 (9 456) – народжень,
19 605 (19 435) – смертей, 6 821 (7 597) – шлюбів, 2 222 (1 101) – розлучень.

Підготував Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ.

Поділися:

Добавить комментарий