Нове життя у новому домі

Багатодітна родина з Гадяча отримала просторий двоповерховий будинок

Минулого року Полтавщина отримала з Державного бюджету субвенцію для створення дитячих будинків сімейного типу. Гадяцький район увійшов до переліку тих регіонів, яким виділяються кошти на організацію та облаштування таких форм виховання дітей. Тож перед Новим роком, немов подарунок під ялинку, в район надійшли кошти в сумі 1 мільйон 750 тисяч гривень. Їх і спрямували на придбання житла для дитячого будинку сімейного типу. Таких у районі два: один – у районному центрі, інший – у Глибокій Долині.
Батьки і вихованці дитячого будинку сімейного типу з Гадяча днями відсвяткували новосілля в новому просторому будинку.
Наталія та Анатолій Марченки виховують сімох дітлахів, п’ятеро з яких – прийомні. До створення дитячого будинку сімейного типу подружжя вже мало досвід виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у статусі прийомної сім’ї. До слова, у дитячих будинках такого типу на спільне проживання та виховання переважно влаштовують дітей, які перебувають у родинних стосунках. От і в цьому випадку до будинку прийняли двох братиків з однієї сім’ї. Тепер там дві родинні групи.
Проживати у невеличкому будинку родині, багатій на діточок, стало затісно. Тим більше, працівники служби у справах дітей Гадяцької райдержадміністрації повідомили, що родина планує взяти під опіку ще трьох. Відтак постало питання поліпшення житлових умов цієї сім’ї.
І от нещодавно родина Марченків переступила поріг своєї нової оселі. З нагоди новосілля керівники району Олексій Матюшенко та Володимир Нікітенко подарували дітям ноутбук і цукерки. Солодкі подарунки отримала дітвора і від районної служби у справах дітей. Освятив оселю настоятель Свято-Михайлівської церкви протоієрей Олег Пограничний.
Дім, у якому оселилася сім’я Марченків, – добре відремонтований, розташований у центрі міста. Там разом житимуть два Андрійка (12 і
9 років), 16-річний Антон, 9-річний Богдан, 8-річні Віка і Паша, а також найменшенька – 3-річна Софійка. Дітвора не може натішитися своїм новим житлом. Тут кілька кімнат, просторі кухня, вітальня, балкон, зручності в домі. І хоча на момент наших відвідин сім’я провела в будинку лише добу, дітлахи вже відчули себе повноправними господарями.
– Тут красиво і місця багато! Ходімо, покажемо наші кімнати, – й дитячі ніжки вмить затупотіли східцями на другий поверх.
Одним словом, нова домівка – нове життя. Хочеться сподіватися, що це стане початком веселого та щасливого майбутнього. Нехай новий дім завжди зустрічає своїх господарів теплом і затишком.

Вікторія БІЛОУС
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий