Інформаційний кур’єр

Нові маршрути і проекти

Днями у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського обговорили перспективи розвитку туристичної галузі після послаблення карантинних обмежень та представили нові маршрути, які можуть зацікавити і втримати інтерес до нашого краю його потенційних відвідувачів.

Зі слів очільниці департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Інни Шерстюк, затяжні періоди локдаунів дали змогу використати цей час для підготовки до реалізації ідей та проектів, які пропонували як представники туристичної галузі, дослідники, науковці, так і представники територіальних громад. Зокрема одна з них – в’їзні стели на межі Полтавської області. З ініціативними листами щодо їх встановлення звернулися громади, які межують із Харківською та Київською областями. Нові архітектурні форми мають покращити туристичну промоцію та впізнаваність регіону. Спочатку на розгляд запропонували три проекти, які були взяті за основу. Перший – із асоціативним акцентом на опішнянську кераміку, краєзнавчий музей та вишивку «білим по білому». Другий був виконаний у кольорах національної символіки. Третій поєднував у собі перші два варіанти і був взятий за остаточний. Стели будуть сучасними й освітлюватимуться, матимуть зони для відпочинку, фотосесії тощо.
Розглянули й туристичний маршрут, який має показати у новому світлі промисловий Кременчук, – «Місто великих планів та звершень, місто великої води і міцної землі». Його апробація відбулася у лютому і була присвячена Всесвітньому дню екскурсовода. Як розповіла його авторка Анна Шендрик, Кременчук варто розкривати як цікаве і неповторне місто в архітектурному, гастрономічному, природно-географічному сенсах. Тому було виділено кілька основних об’єктів показу, куди увійшли Парк Миру, Міський сад, Придніпровський парк, палац імені Котлова, Свято-Миколаївський храм, сквер імені Олега Бабаєва. Гастрономічна складова даного маршруту – відвідування Музею вергунів у Чечелові, де можна не тільки дізнатися про історію виникнення цих традиційних для наддніпрянського міста смаколиків, але й послухати легенди про вергуни, власноруч виготовити їх за старовинними рецептами і сфотографуватися з ними. Туристичний маршрут можна змінювати чи комбінувати в залежності від побажань туристів. Детальніше про нього можна дізнатися з сайта департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.
Депутатка Полтавської обласної ради Яніна Барибіна запропонувала свою розробку – проект «Дорога вина та смаку». Він інноваційний, адже прив’язаний до недавно затвердженої системи географічних зазначень у державі. Завдяки реалізації цього проекту наша область зможе ввійти до мережі всеукраїнських шляхів.
Продовжує наповнюватися новими даними і туристичний маршрут «Віртуальні мандрівки Полтавщиною», який реалізується у межах гранта Українського культурного фонду. Директор Центру охорони та досліджень пам’яток археології В’ячеслав Шерстюк говорить, що долучатися до цього цікавого процесу наразі можуть усі охочі. Для того, щоб додавати історичні місця на карту, необхідно лише авторизуватись у системі.
Також учасники зібрання обговорили розвиток Рекреаційного центру «Криворудський» як туристичної родзинки регіону, проведення конкурсу підтримки садиб сільського зеленого туризму на Полтавщині та курсів підвищення кваліфікації для представників туристичної галузі області.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий