Нові виклики – нові перемоги

Нові виклики – нові перемоги

Завершився чемпіонат Полтавської області з футболу серед аматорських команд. Котелевський район у змаганнях представляв футбольний клуб «Маяк». Підсумки чемпіонату, те, яким він виявився для котелевських футболістів, коментують спортивний директор команди Юрій ЗАДОРОЖНИЙ та головний тренер Вадим ПИГИДА.

Юрій Задорожний: – Нинішній рік для ФК «Маяк» був дуже цікавим, багатим на різні події, на успіхи і невдачі, без чого зазвичай у спорті не буває. Відразу зазначу, що клубу вже виповнилось понад 10 років. Упродовж цього періоду команда розвивалася, показувала хороші результати на футбольних стадіонах Полтавщини. Ми виховали не одного молодого і перспективного футболіста, що пройшов шлях від дублера до гравця аматорської команди. Клуб веде постійну і цілеспрямовану роботу щодо розбудови конкурентоспроможного, перспективного колективу, залучаючи до нього як молодих, так і досвідчених гравців. Цьогоріч на тренерський місток прийшов молодий, амбітний тренер Вадим Пигида. У команді з’явився чітко спланований тренувальний процес.
Кор: – Що ж, давайте проаналізуємо цей футбольний сезон, який фінішував нещодавно, та цикл тренувань, що йому передували.
Вадим Пигида: – Підготовку до чергового футбольного сезону, який стартував 5 червня, розпочали в середині квітня з достатньо напруженого, насиченого тренувального процесу. Тренувалися тричі на тиждень. Сюди входили фізичні навантаження, награвання епізодів, тактична підготовка. Під час самого сезону, готуючись до календарної зустрічі, проводили розбір попереднього матчу з відповідним відеопереглядом усіх ключових моментів. Крім того, брали участь у товариських іграх. Зустрічалися з командами із Великої Рублівки, села Шелестове Харківської області, а також з футбольним клубом «Нафтовик» з Охтирки. До речі, охтирці нам надали можливість зіграти на їхньому основному міському стадіоні, за що їм щира вдячність.
Кор: – Хто увійшов до складу ФК «Маяк»?
Вадим Пигида: – Крім мене, це – Валерій Прийма, Станіслав Андрущенко, Руслан Ткаченко, Дмитро Старокожко, Андрій Койнаш, Вадим Педченко, Дмитро Дзядович, Анатолій Дзядович, Олександр Давиденко, Андрій Щербань, Олег Кашуба, Євгеній Лях, Євгеній Лоханчук, Мирон Славітич, Олег Геращенко, Владислав Крикливець, Ростислав Грабовенко, Олександр Корост, Віталій Крикун, Артур Гавриленко, Денис Каплуновський та Дмитро Борківець.
Кор: – Футбольний сезон завершено, у котелевської команди шосте місце у турнірній таблиці.
Юрій Задорожний: – Не дивлячись на цей не досить високий результат, вважаю, що головне завдання виконане: команда показала яскраву, комбінаційну гру, продемонструвала волю до перемоги. Молодь набула неоціненного досвіду виступів на змаганнях подібного рівня та надала шанувальникам найпопулярнішої у світі гри можливість насолодитися чудовим футбольним дійством.
Кор: – Буваючи на кількох матчах, зокрема з командами із Решетилівки і Гадяча, не міг не помітити упереджене суддівство щодо ФК «Маяк». Це, до речі, визнало й чимало вболівальників…
Вадим Пигида: – Помилки суддів бувають у чемпіонатах різних рівнів – від аматорського до Прем’єр-ліги. І цей факт ніхто не стане заперечувати. Перше коло ми завершили на високому третьому місці, друге ж, будемо відверті, стало для нас провальним. Звісно, цим ми аж ніяк не задоволені. У дебютному матчі другого кола поступилися команді «Динамо» із Решетилівки, до речі, переможцю цього чемпіонату, з рахунком 1:2. Та гра була достатньо рівною. І вболівальники на власні очі бачили, як судді не зарахували чистий гол, який ми забили у ворота гостей, мотивуючи, що був офсайд. Відеоперегляд показав протилежне. В іншому матчі судді несправедливо вилучили з поля двох наших ключових гравців, які змушені були пропустити дві календарні зустрічі. Це все не могло не вплинути на моральний дух команди, на її налаштованість на гру. І так сталося, що у трьох поспіль матчах зазнали поразок. Всього ми забили 16 м’ячів, пропустили 24.
Юрій Задорожний: – Хочу доповнити Вадима і зазначити, що, попри упереджене у деяких моментах суддівство, ніхто не знімає з команди відповідальність за кінцевий результат. Все ж ФК «Маяк» довів, що з ним варто рахуватися будь-якому супернику, завдавши наприкінці чемпіонату вже оптимальним складом двох поразок своїм суперникам.
Спочатку – карлівцям, а насамкінець – одному з лідерів турнірної таблиці – команді «Базиль» (Машівського району), причому на їхньому полі з рахунком 3:1. Це переконливо свідчить, що у команди є характер, що це – згуртований, бійцівський колектив.
Кор: – Безумовно, важливу роль у підтримці команди відіграли її вболівальники…
Вадим Пигида: – Їм – особлива вдячність. Незважаючи на складну ситуацію, пов’язану з карантином, практично на кожному домашньому матчі на селищному стадіоні «Колос» вболівальників вистачало. А деякі наші фанати цілою групою (по 20–30 чоловік) відвідували й виїзні матчі. Скажімо, на матч з ФК «Опішня» поїхали власним транспортом. Інколи котелевських вболівальників було більше, ніж місцевих! Знаєте, як підбадьорює, надихає на спортивну боротьбу така палка підтримка!
Кор: – Черговий футбольний сезон завершено. Що далі?
Юрій Задорожний: – Підбито підсумки. Команда вже готується до наступного сезону. Проводитимемо звичні тренування, плануємо за запрошенням взяти участь у турнірах на території області та за її межами. Все робитиметься для того, щоб досягти пристойного рівня гри і вже у наступному сезоні обов’язково ввійти до трійки лідерів, чого з нетерпінням, думаю, очікують від нас вболівальники.
Кор: – Чи достатньо для цього команда забезпечена усім необхідним?
Вадим Пигида: – Всім, що потрібно для здобуття хороших результатів, клуб забезпечений повністю. Всебічній підтримці ми завдячуємо керівництву ФК «Маяк» і особисто його президенту Вячеславу Приймі, який, до речі, разом із сім’єю відвідує матчі за участю команди, чим підсилює командний дух, цікавиться проблемами і потребами.
Кор: – Ваші побажання тренерам команди.
Юрій Задорожний: – Хочеться щиро побажати Вадиму Пигиді та його помічнику Ігорю Бондаренку, який, спираючись на власний досвід, допомагає чітко спланувати тренувальний процес, яскравих і вдалих ігор та гучних перемог. А оптимізму, активності, прагнення вселити гравцям віру в себе, у свої можливості їм не позичати.
Кор: – Що хотіли б сказати на завершення?
Юрій Задорожний: – Ми гордимося, що ТОВ «Агрофірма «Маяк» підтримує і розвиває на Котелевщині багатьма улюблену гру – футбол, тим самим поширюючи спортивну культуру, забезпечуючи дозвілля та залучаючи до спортивних занять широкі верстви населення. Основна ціль компанії «Маяк» – побудувати культуру здорового харчування у суспільстві, а ФК «Маяк» – розвиватися, професійно зростати, радувати вболівальників видовищною, азартною, результативною грою і перемогами! Нам разом потрібно зробити усе, щоб повернути ті часи, коли котелевська команда була однією з найкращих в обласному аматорському футболі. Віримо, що ця мета обов’язково буде досягнута.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий