Нові змісти й звучання Майдану

Нові змісти й звучання Майдану

Книга Тетяни Домашенко “Служити Богу й Україні” є певним творчим симбіозом двох її попередніх збірок громадянської лірики – “Небесна Сотня воїнів Майдану” (2014) і “Ангели-охоронці” (2016). Нове видання присвячене п’ятій річниці Революції Гідності та Героям Небесної Сотні. На рідній для авторки Полтавщині першими з ним ознайомилися миргородці, а через кілька днів презентація відбулася і в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського.

Ведуча творчої зустрічі, завідувачка відділу обслуговування користувачів обласної книгозбірні Ніна Климко розповіла гостям і про життєві дороги Тетяни Домашенко, які беруть свій початок у селі Рокита Великобагачанського району, і про творчий доробок, поповнений нині вже восьмою книгою, і про активну участь нашої землячки у Помаранчевій революції та Революції Гідності.
Уже багато років Тетяна Михайлівна живе і працює – керує видавництвом “Духовна вісь” – у місті Вишневе поблизу Києва, але часто буває і на рідній Полтавщині, не пориває зв’язків також із Сумщиною та дорогим серцю Львовом, де свого часу навчалася на курсах християнської етики при Богословській академії і де у 2000 році побачила світ її перша поетична збірка “Калинове намисто”.
До крайньої у часі книги “Служити Богу й Україні”, окрім уже відомих читачу поезій – присвят поборникам незалежності України різних поколінь та нових віршів, увійшло кілька публікацій із відгуками на збірки “Небесна Сотня воїнів Майдану” і “Ангели-охоронці”, які авторка раніше презентувала майже в усіх областях країни, а також окремий розділ із біографічними довідками й світлинами Героїв Небесної Сотні “Поіменна пам’ять”. Однією з цілей створення книги на основі вже надрукованих патріотичних творів є привернення уваги до того, яких нових змістів, звучань, прочитань вони набувають в умовах, коли війна за Україну продовжує точитися уже п’ятий рік.
Презентація нової збірки була надзвичайно насичена емоційними сплесками, бо ж звучали спогади Тетяни Домашенко про найтрагічніші лютневі події на Майдані в Києві, про створення її пронизливого вірша “Небесна Сотня воїнів Майдану”, який почав писатися безпосередньо в ті миті 21 лютого 2014 року, коли побратими урочисто несли загиблих Героїв у домовинах і вся Україна оплакувала їхню жертву:
Небесна Сотня воїнів Христа
З мечем Архистратига Михаїла,
З молитвою за волю на устах
У вічність із Майдану відлетіла…
Чи й справді саме з цих рядків народився відомий сьогодні в усьому світі поетичний образ “Небесна Сотня”? Тетяна Домашенко припускає, що в той нестерпно болісний час ця метафора могла осяяти не одну творчу людину, каже, що стверджувати щось напевно їй досить незручно. Та все ж, за словами відомого українського поета Ігоря Калинця, якого процитувала ведуча презентації Ніна Климко і який майже рік шукав “відгадку” про автора цієї окриленої метафори, ним є саме “скромна літня поетка з Полтави”, жінка зі шляхетним обличчям, яку він не раз зустрічав у львівській “Просвіті”, Тетяна Домашенко.
Із новою книгою авторку привітали друзі дитинства з рідного села, гості з Сумщини, полтавські “просвітяни”.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий