Новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

Новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними й іншими засобами реабілітації, визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 березня 2018 року №238, яка набрала чинності з 7 квітня цього року.
Для взяття на облік для забезпечення засобами реабілітації особи з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю та інші окремі категорії населення мають звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.
Підставою для взяття на облік для забезпечення засобом реабілітації є: для осіб з інвалідністю – індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 року як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК); для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів; для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, – рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.
Для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок МСЕК.
Важливо зазначити, що підбір засобів реабілітації проводиться індивідуально для кожної особи з інвалідністю за допомогою електронного каталогу. Каталог дозволяє, з урахуванням потреб особи, її параметрів та ступеня обмеження, обрати перелік засобів, які максимально відповідатимуть її потребам.
Електронний каталог засобів реабілітації розміщено на веб-сайті Міністерства соціальної політики України.
Зазначеною постановою чітко визначені терміни замовлення та поставки засобів реабілітації. Зокрема після обрання особою з інвалідністю підприємства для забезпечення засобами реабілітації підприємству визначено 20 днів для надання згоди чи відмови. Надалі визначено 40-денний термін, який дається підприємству для виготовлення та поставки засобу реабілітації.
Крім того, вперше запроваджено альтернативний спосіб забезпечення засобами реабілітації. Тобто особа з інвалідністю може самостійно придбати необхідний засіб реабілітації, надати до управління соціального захисту населення фіскальний чек з відповідною заявою, управлінням буде проведено нарахування і виплата компенсації.
До технічних та інших засобів реабілітації, за які при бажанні може виплачуватись компенсація, належать: допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією; протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі; друге крісло колісне.
Розмір компенсації за кожен виріб встановлюватиметься щорічно Мінсоцполітики.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту
соціального захисту населення ОДА

Поділися:

Добавить комментарий