Інформаційний кур’єр

Новий перерахунок прожиткового мінімуму

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 липня 2020 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення. Новий розмір прожиткового мінімуму на місяць становить:
на одну особу – 2118 грн;
для дітей віком до 6 років – 1859 грн;
для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн;
для працездатних осіб – 2197 грн;
для осіб, які втратили працездатність, – 1712 грн.
У середньому прожитковий мінімум зріс на 4,5 відсотка. Зокрема з 1 липня 2020 року збільшено розміри допомоги: у зв’язку з вагітністю та пологами, одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та на дітей з інвалідністю, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, патронатним вихователям, грошової допомоги на догляд за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та на догляд, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, що не набула права на пенсію, особам з інвалідністю з-поміж одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, на тяжкохворих дітей, яким не встановлена інвалідність.
Розмір допомоги чи компенсації обчислюється у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму тієї або іншої групи населення, відповідно, розмір підвищення залежить від виду допомоги чи компенсації та кількості членів сім’ї, яким допомога призначена.
Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 липня поточного року проведено збільшення розміру державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів. Перерахунки державних гарантій проведено автоматизовано без звернення одержувачів та в стислі терміни. Отже, в липні одержувачі отримають підвищені розміри соціальних виплат.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА

Поділися:

Добавить комментарий