Новинка у рукоділлі: вишивка-мозаїка

Новинка у рукоділлі: вишивка-мозаїка

Якщо ви раптом втомилися від звичайного вишивання нитками й бажаєте урізноманітнити своє хобі, зверніть увагу на новий вид рукоділля, який припав до душі вже багатьом умілицям і має красиву назву «алмазна мозаїка чи алмазна вишивка». Картини, виконані в цій техніці, вражають коштовним виглядом. При цьому створювати їх зовсім нескладно й дуже цікаво. Усі необхідні матеріали є в спеціалізованих магазинах для рукодільниць.

Секрет сяяння. У вишивці хрестиком виконуються стібки нитками за певною схемою, а в алмазній вишивці схема заповнюється стразами й процес роботи нагадує викладання мозаїки. Власне, замість ниток у цьому виді рукоділля використовуються акрилові кристали, які мають певну кількість граней, завдяки чому готові вироби ефектно сяють. Маленькі різнокольорові камінчики виграють усіма кольорами веселки й надають картині дуже незвичайного розкішного вигляду.
Якщо набір для цього рукоділля придбано, головне – налаштуватися на те, що робота вимагає посидючості й часу, швидко створити алмазний шедевр не вдасться. Початківцям рекомендується орієнтуватися на роботи невеликого формату.
Зазвичай набір для алмазної вишивки містить такі матеріали й інструменти: схематичне полотно-малюнок у вигляді панно з клейовою основою; листок зі схемою, де повторений вказаний на полотні порядок розташування стразів; стрази різних кольорів в окремих пакетиках; паличка-інструмент (чи пінцет) для зручного приклеювання стразів; спеціальна липка маса для кріплення камінчиків на полотно.
Техніка виконання. Відкривши придбаний набір, можна розпочати роботу. Спочатку розправте полотно з клейовою основою, не відриваючи від нього захисний листок. Краще відклеїти його лише злегка і саме в тому місці, де збираєтеся викладати камінчики в першу чергу. Далі візьміть паличку для викладання стразів, відірвіть шматочок липкої маси й насадіть на кінчик палички. Повинно вийти щось на зразок олівця з клейким кінцем.
Стрази потрібного кольору висипте в лоток (іноді він передбачений у наборі) і, акуратно набираючи на інструмент по одному камінцю, щільно накладайте на полотно у відповідне місце. Після чого злегка притискайте кожен камінчик для кращої фіксації.
На сьогодні розрізняють дві методики викладання алмазної мозаїки: повну й часткову. У другому випадку працюють лише з головними деталями зображення, а тло залишається у первісному вигляді.
Цікаві нюанси. Наявний на ринку асортимент наборів для алмазної вишивки пропонує великий вибір мотивів для творчості: пейзажі, натюрморти, портрети відомих людей.
Камінчики в наборах бувають як круглі, так і квадратні. Причому останні можуть розрізнятися за способом огранювання: іноді вони мають дев’ять граней, іноді – тринадцять. Техніка їх поєднання на полотні може бути найрізноманітнішою. Якщо обидва види камінців викласти в довільному порядку, готовий виріб зачаровуватиме ефектом переливання кольорів. Якщо вдатися до «шахматки», зображення матиме більш стриманий вигляд.
У процесі роботи пам’ятайте, що всі стрази необхідно викладати тільки в призначене для кожного елемента місце. У разі допущення помилки камінчик можна легко відірвати пінцетом від панно й виправити недолік.
Візьміть до уваги, що фізичні зусилля під час викладання мозаїки мають бути контрольованими, оскільки при сильному натисканні маленький камінчик може розколотися чи вислизнути з пінцета, а при слабкому натисканні деталь не завжди надійно кріпиться до поверхні полотна.
Останні штрихи. Якщо викладений рядок стразів вийшов нерівним, візьміть звичайну лінійку і, щільно притискаючи її до полотна, відсуньте стрази в потрібному напрямку. Вирівняти камінчики в одному ряду можна, злегка постукавши по ньому пласким боком лінійки, але робити це потрібно відразу по закінченні викладання ряду.
Після завершення роботи поверхню виробу бажано обробити лаком для волосся чи акриловим лаком. Важливо розуміти, що лаку на пензлику має бути трохи. Інакше він буде затікати між камінцями, псуючи весь ефект.
Готові роботи виглядають, наче справжні картини. Алмазна мозаїка – чудова знахідка для вишуканого дизайну інтер’єрів помешкань.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий