Новітні медичні технології  проти підступного недугу

Новітні медичні технології проти підступного недугу

Туберкульоз як інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом або через інфіковані харчові продукти (шлунково-кишковий тракт), з давніх часів викликав у людей страх. Сьогодні медицина знає про туберкульоз майже все, але страх перед загрозою захворіти залишається…

Сучасна статистика свідчить, що зараженість населення віком від 40 років збудником туберкульозу досягає 90–100%, але захворіють на туберкульоз протягом життя не більше 10% із числа інфікованих. Це означає, що людина досить стійка до збудника цієї хвороби, і захворювання виникає тільки за умов зниження стійкості організму, зниження її імунологічного захисту або порушення балансу енергії. Що може спровокувати розвиток порушень, які обумовлюють захворювання на туберкульоз? Це зокрема захворювання на ВІЛ/СНІД, цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку, стійкі затяжні стреси, шкідливі звички (алкоголізм, наркоманія), самолікування препаратами, що пригнічують імунологічну систему, незахищеність при контактах з хворими, які виділяють при кашлі збудника туберкульозу. Раніше таких людей брали на облік, формували групи ризику по захворюваності на туберкульоз і проводили профілактичне обстеження. Таку профілактичну роботу МОЗ України анулював, тому ця проблема лягла на плечі самих людей, які мають такі хвороби, або на їхніх близьких. З відміною планового профілактичного флюорографічного обстеження раннє виявлення хворих на туберкульоз нині може бути здійснено при самостійному зверненні пацієнта за медичною допомогою.
Ускладнює ситуацію і той факт, що сучасна медицина побудована на синдромній діагностиці, коли хвороба набуває повного розвитку і проявляється клінічними симптомами. Це – третя стадія її розвитку. А починаються всі хвороби з енергетичних порушень. У здорової людини енергія збалансована, що ефективно забезпечує захист. Енергетичне порушення – це перша стадія розвитку хвороби і проявляється вона появою відчуття болю в будь-якій точці тіла. Спочатку больова чутливість виникає при доторкуванні до точки. Це перший сигнал тривоги, який подає наше тіло про свої проблеми. Як правило, більшість людей не звертають на це увагу, і тоді біль стає постійним навіть у стані спокою. Це друга стадія розвитку хвороби. І якщо людина не звертає увагу на ці сигнали, тоді появляється сама хвороба з усіма її клінічними симптомами. Коли ж хвороба набула третьої, передостанньої, стадії розвитку, людина вимушена звертатись за медичною допомогою. Допомогти такій людині набагато складніше, ніж у період розвитку перших двох стадій хвороби.
При перших двох стадіях іноді буває достатньо провести масаж, потерти больову точку, і хвороба може відступити. Отже, якщо під час доторкання до тіла у вас виникло відчуття болю в окремій точці, не залишайте без уваги такий сигнал – це може бути ранньою ознакою того, що у вашого тіла появились проблеми, і воно вам повідомляє про це. У цей період достатньо докласти незначних зусиль, щоб запобігти розвитку хвороби.
Туберкульоз розвивається в ослабленому організмі, тому навіть поява клінічних симптомів (підвищення температури, втрата апетиту, схуднення) настільки слабо виражена, що часто людина не звертає на них увагу, а це спричиняє руйнування вражених тканин. Частіше туберкульоз локалізується в легенях і може проявлятись підвищенням температури тіла, кашлем, кровохарканням, значним схудненням. Якщо кашель триває 2 тижні і більше, обов’язково потрібно звернутись до лікаря і пройти обстеження. У дітей і підлітків ця проблема вирішується на етапі інфікування збудником туберкульозу, в період імунологічної перебудови, коли організм набуває чутливості до туберкуліну, а інфікування ще не перейшло в хворобу.
Обстеження дітей з допомогою туберкулінового тесту і проведення профілактичних заходів у цей період, за даними французьких науковців, 20-разово знижують вірогідність захворювання на туберкульоз протягом життя. Довготривале застосування антибактеріальних препаратів при лікуванні туберкульозу спричинило нову проблему – туберкульоз стійкий до медикаментозних засобів. Проблема набула такого поширення у світі, що Генеральна Асамблея ООН винесла це питання на свій розгляд у вересні 2018 року. Ухвалена політична резолюція має декларативний характер, закликає уряди всіх країн приділити більше уваги профілактиці й лікуванню туберкульозу.
Українська медична стоматологічна академія разом із Полтавським обласним протитуберкульозним диспансером розробили нові способи вирішення цієї проблеми шляхом доповнення антибактеріального лікування новітньою хвильовою технологією, яка дає можливість в 3–4 рази скоротити тривалість лікування хворих на резистентний туберкульоз, а ефективність підвищити до 90–100%. Потрібна тільки політична воля для прийняття рішення щодо впровадження такої технології.

Анатолій ЯРЕШКО
Професор Української медичної
стоматологічної академії

Поділися:

Добавить комментарий