Новоаврамівському духовому оркестру – 80

Новоаврамівському духовому оркестру – 80

Історія села – це багатогранне життя односельців, які своєю самовідданою працею створювали літопис рідного краю.
Однією із сторінок такого літопису пам’яті й пошани є творча біографія Новоаврамівського самодіяльного народного духового оркестру Хорольського району, колектив якого разом із громадою відзначив подвійний ювілей: 80-річчя від дня створення та 15-річчя присвоєння звання “самодіяльний народний колектив”.
З цієї нагоди у Новоаврамівському сільському будинку культури відбулися урочистості. Звучало чимало теплих, вдячних слів на адресу тих жителів, які свого часу віддавали частинку свого життя і серце цьому колективу. З великою повагою називали імена музиканта Михайла Шора – саме він у далекому 1938 році створив оркестр, – його керівників різних років: Івана Астаф’єва, Івана Тимошенка, Василя Ганзенка, Олександра Федоренка, Михайла Ванжі, Олександра Ковбаси, Олександра Ганзенка.
Починаючи із 1994 року й до сьогодні, Новоаврамівський духовий оркестр очолює Олександр Ганзенко. Він ще з дитинства був учнем і учасником колективу, а здобувши спеціальність керівника духового оркестру, повернувся на батьківську землю, щоб професійно продовжити справу своїх учителів та досягнути нових вершин. З 2000 року оркестр є постійним учасником обласних марш- парадів духових оркестрів у Полтаві, їхнім незмінним призером та переможцем, 2003 року колектив здобув високе звання народного.
Сьогодні в оркестрі більше 30 учасників різного віку – це і учні Новоаврамівської гімназії, і студенти, і працюючі. У його репертуарі – більше п’ятдесяти музичних творів: марші, вальси, концертні п’єси.
Зі словами привітань і подарунками до ювілярів завітали представники районної і місцевої влади, керівництва Новоаврамівської об’єднаної територіальної громади, ТОВ “АФ “Хорольська” агропромхолдингу “Астарта-Київ”, депутати різних рівнів, інші гості. Підтримали ювілярів запальними концертними номерами і колеги, митці пісенного слова, – народний ансамбль “Джерело” під керівництвом заслуженого працівника культури України Анатолія Крутька, Володимир та Валентина Олійники, народний ансамбль “Гілея” Михнівського СБК Лубенського району та інші.
“Слався і процвітай, наш духовий оркестре. Нових тобі звершень і перемог. Ти – наша гордість і слава. Нехай ще довгі роки звучить над рідним краєм чарівна мелодія, яку дарує землякам Новоаврамівський самодіяльний народний духовий оркестр!” – такі побажання звучали від земляків та гостей.

Підготував Сергій МІСЮРЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий