Інформаційний кур’єр

Новорічна електрогірлянда має бути безпечною

Фахівці управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби Полтавщини розповіли, як вибирати новорічний атрибут – безпечну електричну гірлянду. Напередодні свят на ринку подібних електровиробів з’явилося багато неякісного товару.
Вони радять покупцям перевіряти наявність українського знаку відповідності технічним регламентам у вигляді трилисника. Також звертати увагу на те, що є гірлянди для внутрішнього і зовнішнього оздоблення. Внутрішні не можна використовувати надворі, адже пластик не призначений для експлуатації на холоді, у негерметичні лампочки гірлянди може потрапити волога, що призведе до замикання дротів. Натомість ілюмінацію для вулиці не потрібно використовувати у будівлі, бо безпечна на холоді новорічна прикраса у теплі може випаровувати шкідливі речовини.
На етикетці має бути зазначена інформація українською мовою щодо назви продукції, типу гірлянди, виду лампочок, напруги, потужності, реквізитів виробника, реквізитів імпортера (за наявності) та дати виробництва. Обираючи новорічні прикраси, також необхідно попросити у продавця супровідні документи на них: посвідчення виробника, що підтверджує якість та безпечність продукції, або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи та звернути увагу на наявність маркування, на якому повинно бути вказано назву товару, найменування та місцезнаходження виробника, дату виготовлення, термін придатності виробу.
Покупець має право повернути витрачені кошти чи обміняти товар, що не був у користуванні та в якого збережено товарний вигляд, протягом 14 днів, не враховуючи день купівлі.

Оксана КРИНИЦЬКА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий