Об’єднати зусилля задля нової якості життя громади

Таким був лейтмотив розширеного засідання Ради регіонального розвитку Полтавщини, яке нещодавно відбулося в Полтавській облдержадміністрації. На початку засідання двадцятьом полтавцям вручили почесні відзнаки. Основні питання порядку денного стосувалися Перспективного плану розвитку Полтавської області на 2019–2021 роки, впровадження децентралізації та реалізації інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад. Йшлося про державну фінансову підтримку ОТГ, реалізацію проектів, спрямованих на розвиток місцевої інфраструктури – водопостачання та водовідведення, ремонту та будівництва доріг, реконструкції вуличного освітлення тощо. Також було проаналізовано розвиток області в поточному році, план дій на майбутнє, нові можливості Полтавщини, рівень відповідальності місцевої влади.
«У 2015 році децентралізація, особливо фінансова, частині присутніх у цьому залі видавалася малоймовірною. Але нині ми вже маємо її позитивні наслідки. Міцне і спроможне місцеве самоврядування – це запорука розвитку України. Особливо нині, коли країна проходить через випробування, є зовнішня агресія з боку Росії. Те, що сьогодні робимо на місцях, – запорука успішності, а також впевненості для військових на сході України. Успішність створюється кропіткою роботою з розбудови та модернізації. Адже все, що нині стосується розвитку області, – це наша з вами відповідальність. І нові бюджети, які формуватимемо, мають бути спрямовані саме на розвиток інфраструктури, покращення умов проживання людей та якості послуг, які надаються в області», – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Головко.
Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький та інші доповідачі ознайомили присутніх із впровадженням децентралізації та реалізацією інфраструктурних проектів. Зазначалося, що децентралізація заклала основу для економічного зростання усієї країни й Полтавщини зокрема. Вдвічі зросли фінансові надходження до бюджету області. Якщо у 2014 році Полтавщина мала 16,4 мільярда гривень, то у 2017-му ця сума склала 35 мільярдів гривень.
«Завдяки наполегливій позиції Полтавської обласної ради та облдержадміністрації Верховна Рада прийняла Закон України № 3038. Завдяки цьому область отримала як ренту чималі кошти від нафтогазових компаній. Це дає значні надходження до бюджету», – зазначив Андрій Пісоцький.
Він також поінформував про пріоритетні напрямки розвитку інфраструктури на найближчі 3 роки, серед яких – реконструкція та розвиток магістральних автошляхів, розвиток транспортної інфраструктури регіону тощо.
Також зазначалося, що у сфері освіти в області створено 46 опорних шкіл. До 2020-го в районах та ОТГ Полтавщини таких освітніх закладів має бути 86. Стовідсотково забезпечено підвезення учнів.
Що стосується перспектив розвитку на Полтавщині галузі фізичної культури і спорту, то наступного року планується збудувати дві хокейні арени, одну з яких – у Щербанівській ОТГ. Цього року придбано 20 спортивних майданчиків зі штучним покриттям на суму 14,3 мільйона гривень. Це в 5 разів більше, ніж у 2015 році, тоді їх було лише 4. На суму 7,8 мільйона гривень придбано майданчиків із тренажерним обладнанням.
Андрій Пісоцький окреслив етапи розробки Перспективного плану розвитку Полтавської області на 2019–2021 роки. Відповідні плани мають розробити кожен район, місто та громада.
«З 1 по 29 грудня 2018 року необхідно залучити мешканців громади до процесів складання та обговорення планів. До 2 січня 2019 року потрібно провести засідання районних рад регіонального розвитку та обговорити перспективні плани розвитку району, громади та ОТГ, селищних і сільських рад, окремих населених пунктів. З 2 по 15 січня 2019 року має бути сформована дорожня карта розвитку району, громади на 2019–2021 роки. Мова йде про визначення перспективних об’єктів медицини, освіти, спорту, культури, малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць. З 15 по 21 січня 2019 року на основі дорожньої карти потрібно розробити та затвердити план перспективного розвитку району та громади на 2019–2021 роки. Не пізніше 21 січня 2019-го надати затверджений план перспективного розвитку району, громади до Полтавської облдержадміністрації», – наголосив Андрій Пісоцький.
На засіданні виступив голова обласної ради Олександр Біленький, який зазначив, що Перспективний план розвитку Полтавщини на 2019–2021 роки – складова майбутнього Перспективного плану розвитку України, завдяки якому у громад з’являться нові можливості.
«Вперше громади мають змогу внести свої інфраструктурні проекти до єдиного загальнодержавного переліку не в рамках конкурсу, а з гарантованою реалізацією. Це відкриває нові можливості для розвитку громад, дозволяє ставити нові задачі, розширює горизонт планування. Та, разом з тим, вимагає і нової якості роботи від органів місцевого самоврядування», – зазначив Олександр Біленький.
Остаточний Перспективний план розвитку Полтавської області на 2019–2021 роки представлять на одній із сесій обласної ради.
Під час роботи засідання діяльність району презентував голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенко. Зокрема наголошувалося, що досвід запровадження комп’ютерних технологій у галузі телемедицини використовується як зразок в інших регіонах України.

Андрій САВЕНКО
Журналіст

Добавить комментарий