Обереги пам'яті

Обереги пам’яті

Напередодні скорботної дати – 79-річчя початку Великої Вітчизняної війни – група активістів обласної організації ветеранів, яку очолює Віктор Тесля, ветеранів засобів масової інформації зібралися, щоб вшанувати пам’ять жертв Другої світової, тих колег, які воювали за Батьківщину і відійшли у вічність. Зокрема учасника бойових дій, ветерана Великої Вітчизняної війни, генерал-лейтенанта, багаторічного керівника Полтавської обласної організації ветеранів Костянтина Степановича Бабенка.
Про газетярів, які загинули на фронтах, нагадує меморіальна дошка в редакції часопису «Зоря Полтавщини». На мармурі викарбувано: Іван Горобець, Григорій Дейнека, Федір Демченко, Юрій Дудницький, Іван Крячко, Василь Онищенко, Григорій Яценко. Майстрам пера і мікрофона старших поколінь присвячено Алею журналістів, яка пролягла по вулиці Ватутіна і стала зеленою окрасою Полтави. Вона була закладена у 2008 році з ініціативи тодішнього головного редактора «Зорі Полтавщини», очільника обласного осередку НСЖУ світлої пам’яті Григорія Гриня.
Учасники зустрічі також вшанували пам’ять ветеранів, дітей війни – колишніх співробітників «Зорі Полтавщини» і облтелерадіокомітету Олександра Литовченка, Нелли Назарової, Олеся Бандури, Сергія Писаренка, Пилипа Бабанського, Василя Бакала, Івана Кузьменка, Петра Кекала, Василя Котляра, Раїси Самойленко…
Також було висловлено слова найщирішої подяки нинішнім активістам ветеранського руху Полтавщини, ветеранам і дітям війни Вірі Чазовій, Анатолію Івашку, Костянтину Сахарову, Івану Мошляку, Івану Бордюгу, Івану Бутенку.
Безліч імен і доль, обпалених війною, поєднаних трагічними й героїчними сторінками історії нашого народу.
Нова доба народжує нових героїв, які знову боронять Україну від імперіалістичних зазіхань, нині – північного сусіда. Дуже боляче, що і на їхню долю випала борня на ратному полі, що нашим сучасникам доводиться реалізовувати життєвий і творчий потенціал не в умовах миру, а нав’язаного мілітарного конфлікту. Невже уроки історії були марними, а загальнонаціональні дні скорботи перетворяться лише в ритуальні дійства, які спритні «діячі» конвертують у політичний і не тільки політичний капітал?!
Всупереч часто вживаному твердженню про те, що історія вчить тільки тому, що вона нічому не вчить, хочу нагадати про обереги пам’яті. Вони хоч і здаються комусь ілюзією, мають незміриму духовну силу, яка протистоїть і забуттю, і політиканству, і невігластву.
Обереги пам’яті ми передаємо молодшим поколінням, щиро прагнучи, щоб вони мали міцний імунітет від суспільних хвороб, утверджували мир як одне з найбільших надбань людства.

Юрій КУСТОЛ
Член Полтавської обласної організації ветеранів.

Поділися:

Добавить комментарий