Обійняти батьків, зустрітися з друзями

Обійняти батьків, зустрітися з друзями

Звільнений із московського полону моряк Богдан Головаш приїхав додому, в рідний Кременчук

Минулої суботи, 28 вересня, близько 5-ї ранку десятки кременчужан зустрічали на залізничному вокзалі свого земляка – Богдана Головаша. Разом із його родиною містяни сподівалися на цю зустріч ще від 25 листопада минулого року, коли моряк разом із 23-ма своїми товаришами був незаконно захоплений у полон бойовими суднами РФ у водах Керченської протоки. Богдан Головаш був старшим матросом броньованого артилерійського катера «Бердянськ».
Як повідомляє «Громадське» у своєму телеграм-каналі, в полоні Богдан зустрів свій 23-й день народження. Вдома про нього пам’ятали: 18 січня на вулицях Кременчука з’явилися жовто-блакитні кораблики з побажаннями, в яких земляки вітали військовополоненого моряка Богдана Головаша.
Богдан вступив на перший курс Військово-Морської Академії імені Нахімова. Після анексії Криму хлопець переїхав до Одеси й продовжив навчання в Інституті Військово-Морських Сил ОНМА, а на катері «Бердянськ» проходив переддипломну практику. В лютому він мав захищати диплом.
З полону Богдан Головаш повернувся 7 вересня, коли між Україною й Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35 – того дня на Батьківщину прибули 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян та 24 моряки з буксиру «Яни Капу», катерів «Бердянськ» і «Нікополь». Їх утримували впродовж дев’яти місяців, попри категоричний припис міжнародного трибуналу з морського права Російській Федерації негайно відпустити моряків.
Щойно ступивши на рідну землю після повернення з полону, Богдан сказав журналістам, що найближчим часом планує знову вийти в море. Він наголосив, що його з товаришами в російському полоні утримували незаконно, адже вони не порушували жодних міжнародних прав.
На пероні вокзалу першою обняла сина його мама, Ярослава Головаш, а зустрічали моряка також учні гімназії №27, де він навчався, викладачі військового ліцею на чолі з колишнім начальником Володимиром Поляковим, представники громадських організацій, міський голова Кременчука Віталій Малецький, а також рідні, журналісти. Віталій Малецький вручив Богданові квіти та ікону Миколи Чудотворця, котрий вважається покровителем моряків.
Богдан Головаш подякував усім за підтримку, розповів, що вдома відпочине тижнів зо два, зустрінеться з друзями і знову повернеться до Одеси на місце військової служби.

Ганна ОСИПЕНКО
Журналіст

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий