Обираємо морозиво

Обираємо морозиво

Зараз його продають скрізь і в таких кількостях, що розбігаються очі, і тут головне – правильно вибрати. На що варто звернути увагу, обираючи морозиво, щоб убезпечити себе від неприємних сюрпризів, пояснили експерти Держпродспоживслужби.
По-перше, на температуру в морозильній камері. Якщо смаколик погано заморожений, то він стає потенційно небезпечним. У морозиві, яке розтало, можуть розвиватися бактерії та патогенні мікроби, зокрема кишкова паличка. Аби перевірити, чи в достатньо низькій температурі зберігалось морозиво, слід просто натиснути на нього пальцем. Якщо морозиво м’яке, то температура була невідповідною й у виробі, імовірно, вже «оселилися» бактерії. Повторне замороження нічого не змінить, тому такий продукт краще не купувати. Особливо актуально це при відключеннях світла.
По-друге, на упаковку, на якій зазначена назва та склад продукту, виробник, дата виготовлення, термін придатності, харчова та енергетична цінність, умови зберігання, маса нетто та наявність потенційних алергенів.
Нагадуємо, що в Україні діють три державні стандарти для виготовлення морозива:
ДСТУ 4733:2007– морозиво на молочній основі (молочне, вершкове і пломбір) повинне виготовлятися винятково з молока та продуктів його переробки, без застосування будь-яких жирів та білків немолочного походження;
ДСТУ 4734:2007 – виготовляється на основі плодово-ягідної або овочевої сировини з додаванням цукрового сиропу, натуральних барвників, ароматизаторів та інших необхідних для виробництва інгредієнтів;
ДСТУ 4735:2007 – виготовляють із комбінованим складом сировини і випускають із частковою заміною молочної сировини на компоненти рослинного походження (рослинні жири).
Проте, окрім наведених вище стандартів, допускається виготовлення морозива за індивідуальною рецептурою. В такому випадку на етикетці продукту замість звичного напису ДСТУ буде зазначена абревіатура ТУ (технічні умови) і відповідний набір цифр. Обираючи таке морозиво, варто зважати на те, що підприємство-виробник має право самостійно вирішувати питання вибору складових компонентів цього продукту.
ДСТУ 4733 – це найбільш натуральне морозиво, до складу якого заборонено додавати рослинні жири. Воно має густу текстуру та жовтуватий колір. Розрізняють три види такого морозива залежно від вмісту жиру: молочне (0,5–7,5% жиру), вершкове (8–11,5% жиру) та пломбір (12–20% жиру).
4734 – це плодово-ягідне морозиво, шербет, відтак йдеться про заморожений лід, що містить багато цукру.
А 4735 – це морозиво, в яке додають пальмову та кокосову олію, тому воно має менш насичений смак, швидко тане та має доволі водянисту текстуру.
Асоціація виробників морозива ухвалила термін зберігання продукту у два роки, утім, за словами експертів, під цим слід розуміти, що воно може стільки зберігатися, якщо температура буде від -24 до -320С.
Якщо температура, скажімо, -180С, то морозиво буде зберігатися, але втрачатиме смак. Найкраще брати морозиво, яке зберігалося не більше, ніж три місяці, бо саме таке морозиво передає смак вершків і молока.
Нерідко на прилавках можна побачити морозиво з промовистою назвою «Дитяче». Проте це може бути лише маркетинговий хід, який зовсім не вказує на належну якість продукту.

Поділися:

Добавить комментарий