Обласний бюджет прийнято

Обласний бюджет прийнято

Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», 20 грудня відбулася двадцять дев’ята сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. Пленарне засідання вів голова облради Олександр Біленький. У роботі сесії взяв участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.
Традиційно перед початком розгляду питань порядку денного відбулося вручення почесних відзнак представникам обласної громади, з прийдешніми різдвяно-новорічними святами присутніх привітали співом юні аматори мистецьких колективів області.
Також було повідомлено про те, що фракція «Опозиційний блок» припинила своє існування, натомість депутати об’єдналися в нову групу «Опозиційна платформа – За життя».
Загалом на сесії було розглянуто понад п’ятдесят питань порядку денного, головним з яких було затвердження обласного бюджету на 2020 рік. Доповідаючи з цього питання, директор департаменту фінансів Полтавської облдержадміністрації Павло Кропивка зазначив, що для бюджету 2020 року характерним є виключення з місцевих бюджетів видатків на пільги і субсидії, державні допомоги сім’ям з дітьми тощо. Відтепер ці статті будуть фінансуватися через державні цільові програми Міністерством соціальної політики, оминаючи транзитну ланку перерозподілу коштів між державою та громадами у вигляді місцевих бюджетів. У зв’язку з цим загальний обсяг обласного бюджету скоротився до близько 4 мільярдів 600 мільйонів гривень.
«Цей бюджет відрізняється тим, що немає державної субвенції. Тобто в абсолютних цифрах він вдвічі менший за бюджет 2019 року. Ця функція не входитиме до нашої компетенції, ми від цього, за великим рахунком, не постраждали», – зазначив у коментарі для журналістів голова облради Олександр Біленький.
Перед голосуванням до депутатів звернувся голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, який наголосив: «Ми запропонували дещо новий підхід до створення проекту бюджету, обговорювали його у фракціях і на засіданнях постійних комісій, порушувалися гострі питання. Плідно працювали три тижні, запропонований бюджет не є дефіцитним, додатково Полтавщина отримає кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) (більше 200 мільйонів гривень), збільшено дорожній фонд на 75 мільйонів гривень. Загалом документ достойний, тож прошу підтримати його».
Після оперативного конструктивного обговорення головний фінансовий документ області було підтримано майже одноголосно (73 – «за», голосів «проти» не було, троє депутатів утрималися).
Також під час пленарного засідання депутати внесли зміни до показників обласного бюджету на 2019 рік, затвердили та внесли доповнення до низки обласних програм, заслухали звіт голови облради про його діяльність, розглянули ряд інших актуальних питань життєдіяльності області.
Депутати підтримали проект рішення про включення селища міського типу Власівка міста Світловодськ Кіровоградської області до складу Кременчуцького району Полтавської області. Селищний голова Власівки Анатолій Бабаченко підкреслив, що до середини шістдесятих років минулого сторіччя селище адміністративно було у складі Полтавської області: «Нині ми єдині в Кіровоградській області на лівому березі Дніпра, всі наші зв’язки – з Кременчуком та Полтавщиною. 1998 року ми навіть провели референдум, на якому люди висловилися за повернення до Полтавської області, але нас тоді не почули. Користуючись нагодою, що в державі триває реформа, ми хочемо повернутися до Полтавської області». Тепер остаточне рішення мають прийняти центральні органи державної влади України.
Наприкінці сесії депутати розглянули низку звернень до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, більшість з яких було підтримано.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий