Обласний центр здоров’я  визнано лідером  національного рівня

Обласний центр здоров’я визнано лідером національного рівня

Полтавський обласний центр здоров’я став дипломантом цьогорічної Національної програми «Медичний олімп України». Керівник закладу Ніна Дурдикулиєва нагороджена відзнакою «Лідер охорони здоров’я України-2019» та Почесною грамотою НАМН України і Всеукраїнського лікарського товариства – за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок в охорону здоров’я нації.
25 жовтня Національна академія медичних наук України та оргкомітет «Медичного олімпу» провели урочистості, присвячені відзначенню «Тисячоліття української медицини, від Агапіта Печерського до сьогодення». Нагородження відбулося в Будинку офіційних прийомів Верховної Ради України. Учасників та гостей заходу вітали президент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор Віталій Цимбалюк, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, голова підкомітету з питань охорони здоров’я Максим Перебийніс та голова Київської лікарської ради Даніель Карабаєв.
– Вдячний вам за щоденну працю, за те, що, незважаючи на розмір наших зарплат, ви присвятили своє життя медицині. Бо є вище покликання – допомагати людям, – сказав Віталій Цимбалюк, вручаючи відзнаки.
Полтавський обласний центр здоров’я – унікальний заклад із майже сторічною історією. Він є «прямим нащадком» Полтавського обласного будинку санітарної освіти, заснованого у жовтні 1921 року. Наразі здійснюється реорганізація установи шляхом перетворення в КНП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради».
Сьогодні Центр є соціально значущим закладом охорони здоров’я, що забезпечує адвокацію, комунікацію та соціальну мобілізацію у сфері профілактичної медицини, організацію та розробку нових стратегій і профілактичних програм, реалізацію заходів щодо профілактики захворювань, формування здорового способу життя населення області.
Діяльність закладу сприяє переорієнтації системи охорони здоров’я від політики лікування до політики профілактики захворювань та зміцнення здоров’я. Обласний центр здоров’я бере участь у реалізації в області субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» проекту МБРР «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». У рамках субпроекту для мешканців області виготовлені популярні пам’ятки, у тім числі й «Бібліотечки здоров’я», «Щоденники самоконтролю». Працівники закладу організовують інформаційно-мотиваційні кампанії, прес-конференції, звернення до населення через ЗМІ на актуальні медико-гігієнічні теми. Використовують сучасні ресурси та майданчики для роботи з населенням, соціальні мережі. Для школярів, батьків та педагогів розроблені навчальні цикли «Разом до здоров’я» – щороку вони охоплюють до 200 тисяч дорослих і дітей.
На базі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини створені й працюють «Школи здоров’я». Тричі на місяць видається «Медична газета Полтавщини».
Місія закладу – вчити полтавців бути здоровими і докладати до цього власних зусиль, візія – сприяти здоровому життю громади у безпечному середовищі.
Серед лідерів «Медичного олімпу України» Полтавську область представили також Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 міста Кременчука та КП «Обласна клінічна лікарня відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики Полтавської обласної ради».

Прес-центр
департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий